Nějaké prvky si rozebereme a budeme lepší, říká Mário Bližňák

Chomutov - Série je srovnána. Každý zápas tak může být pro vývoj semifinále rozhodující, jinak tomu nebude ani v pátém střetnutí na ledě Home Credit Arény. „Je to 0:0, jedeme domů. Vše je vyrovnané a otevřené, nějaké věci si rozebereme a určitě budeme lepší," říká Mário Bližňák.

Jak vypadal tvým pohledem čtvrtý zápas semifinále?
Věděli jsme, že to opět bude velmi těžké. Myslím, že jsme začali dobře, vstřelili jsme první gól. Všechno bylo super. Ve druhé třetině jsme začali dělat zbytečné fauly, které nás stojí hodně sil. Dostali jsme vyrovnávací gól a jako bychom přestali hrát. Hráli jsme v podstatě po celou část v oslabení a měli jsme asi dvě nebo tři střely na branku. Takto se hrát nedá. Ve třetí třetině bylo posledních patnáct minut dobrých. Když to hrajeme jednoduše a jdeme do nich, tak si vytvoříme šance. Bohužel už to nestačilo, bylo pozdě.

Zatím si oba celky drží domácí led. Myslíš, že to bude klíčový prvek i nadále?
Je to vše o třech zápasech, potřebujeme vyhrát dva z nich. Plně se na to soustředíme, potřebujeme zregenerovat a připravíme se na pátek.

Právě páté střetnutí na domácím ledě by mohlo být zlomové.
Každý zápas je nyní klíčový. Je to jako na začátku 0:0 a jedeme domů. Vše je vyrovnané a otevřené, nějaké věci si rozebereme a určitě budeme lepší.

Je potřeba něco zlepšit?
Určitě dělání zbytečných faulů. Dvakrát jsme hráli v šesti, dvakrát jsme měli vysokou hokejku nebo jme hráli se zlomenou hokejkou. Jsou to technické fauly, které stojí síly. Někteří hráči se nedostanou vůbec do tempa a někteří jsou zase moc přetažení. Pokud hrajeme 5 na 5 a držíme puk, tak jsme lepší tým. Vždycky se nakopneme, máme šanci, ale pak přijde vyloučení a nejsme v zápase. Musíme to zlepšit.

Čím to, že přišly zmiňovaná vyloučení?
Je to play-off, zápasy jsou vyhrocené. Každý chce hrát nadoraz a občas se to tak stane, každopádně nemělo by.