Nejvíce mě těší předvedená hra, radoval se kapitán Petr Nedvěd po utkání s Vítkovicemi

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů se na vítězství nad Vítkovicemi podílel dvěma góly a asistencí a po právu byl vyhlášen hvězdou zápasu. Po utkání se podělil o své názory nejen ze zmíněného duelu, ale také o dosavadním průběhu sezony a hře Liberce.

Petře, vaše poslední utkání končila spíše fotbalovým výsledkem. Co stálo za náhlou změnou?
Konečně se zadařilo. Jak v Chomutově, tak s Pardubicemi jsme šance měli, ale naše koncovka byla žalostná, až tragikomická. Tak to už holt někdy je. Musím říct, že jsme od brankáře přes obranu až po útočníky zlepšili v mnohém celou hru. Soustředili jsme se hodně na obranu, ale v útoku to bylo poněkud marné. To se tentokrát zlomilo, napadalo nám tam mnoho gólu. Do hry jsme šli mnohem agresivněji již od první minuty, kontrolovali jsme ji. Byli jsme lepším mužstvem a samozřejmě tomu pomohlo i trochu toho štěstí.

Lodivod Petr Nedvěd se na výsledku podílel hned třemi kanadskými body

Pomohla vám jistě i to, že hned krátce po soupeřově vyrovnání jste vstřelili druhou branku, že?
To samozřejmě velice pomůže. Vyrovnání je vždy tak trochu studená sprška, ale na střídačce jsme si řekli, že se nic neděje, že musíme hrát tak jako doposud a nenecháme se tím jedním gólem zlomit. Velmi nás opět podržel Marcel Melicherčík, celkově jsme jako tým sehráli jeden z našich nejlepších zápasů. Bez gólů to nejde. V Chomutově to byl špatný zápas, nicméně třeba proti Pardubicím jsme šance měli, jen se nedařila koncovka.

Dosud se vám vůbec nedařily přesilovky, najednou z nich padly čtyři góly. Připravovali jste se na ně?
Věděli jsme, že to od nás byla velká bída a bylo nám jasné, že bez úspěšných přesilovek nemůžeme vyhrávat. Když z nich budeme každý zápas alespoň jednu branku dávat. To nám i psychicky velmi pomůže.

Sám jsi hned třikrát bodoval, jak se po takovém výkonu cítíš?
Jsem rád, ale jak už je takové tradiční klišé, nyní potřebujeme bodovat jako tým. Proto mě těší, že jsem pomohl mančaftu dostat body na naši stranu. Největší radost však mám z předvedené hry.

Nejhezčí zásah do sítě Vítkovických přidal po tvé nahrávce Lukáš Derner. Jak bys tu akci hodnotil?
Trefili se Martin Čakajík a Lukáš Derner, tedy dva obránci, což je velmi dobře. V téhle konkrétní akci si pěkně najel do pásma a vystřelil, trefil se skvěle. Jak nám útočníkům, tak bekům se nedařilo v koncovce. Když pak i zadáci začnou střílet góly, velmi to pomůže.

Stále jste ovšem v tabulce ve spodních patrech. Čekali jste to před sezonou?
Představovali jsme si to trošku jinak, to je jasné. Nechci však být pesimista. Navíc si myslím, že pouze během léta se i přes několik posil nedá sestavit nový tým, který hned bude válcovat soupeře. Vždy trvá, než si mančaft sedne. Jsou zápasy, kdy je na to radost pohledět, následně ale utkání, ve kterých se trápíme. Každý zápas nemůže být vynikající, ale sami víme, že hlavně ve venkovních zápasech máme velké rezervy. Je potřeba se pohybovat jako například v utkání na Kladně a budeme vyhrávat více zápasů, než dosud. Naše forma je hodně jako na houpačce.

Po dlouhé době jsi opět hrál s Petrem Vampolou, jak se vám spolupracovalo?
Vampy je v momentální chvíli jeden z nejlepších našich hráčů. Je velmi schopný na puku, což celé naší formaci velice pomohlo. Jindy se sice dostaneme do pásma, pak ovšem o kotouč rychle přijdeme a už se na nás valí protiútok. Proti Vítkovicím jsme od prvního střídání dokázali soupeře zamknout v pásmu, a co je důležité, dařilo se to i ostatním lajnám. Konkrétně Petr Vampola hrál vynikající duel, makal ze všech sil, vybojoval nám i některé přesilovky. I od něj to jistě byl jeden z nejlepších zápasů.

Petře, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR