O Kapku lepší hokej: Neskutečných 872 tisíc pro děti!

Date of publication Author Klub

Druhý ročník charitativního projektu O Kapku lepší hokej byl jedním slovem strhující! Po obrovské podpoře všech hokejových týmů a médií přišly na řadu DMS zprávy, aukce a další akce, které měly pro Nadační fond Kapka naděje vygenerovat co nejvyšší sumu.

Vybraná částka bude následně distribuována do nemocnic po celé České republice, kde se věnují léčení dětí s poruchami krvetvorby a dalšími onkologickými onemocněními. A výsledek? V roce 2021 se vybralo famózních 872 396 tisíc korun! Na místě je třeba poděkovat všem, kteří se jakkoliv zapojili a pomohli k dosažení takové částky.

Celková suma získaná pro Nadační fond Kapka naděje se skládala hned z několika dílčích událostí. Třemi stěžejními se staly charitativní aukce:

• Aukce dresů významných hráčů Tipsport extraligy a Chance ligy – 287 050 korun
  • Aukce oranžových dresů týmu Rytíři Kladno – 206 764 korun
  • Aukce jedinečného setu karet OFS Classic a dresů národního týmu – 134 909 korun

Součástí aukce byly také dresy Petra Jelínka, které výherci vydražili za skvělých 10 600 Kč.

Ve prospěch NF Kapka naděje následně přispěli také:

• Ondřej „Lelek“ Kvarda uspořádal charitativní stream – 62 406 korun
  • HC Frýdek-Místek udělal sbírku hráčů a funkcionářů – 31 000 korun
  • Partneři HC Kometa Brno vybrali do pokladničky NF – 16 967 korun

V neposlední řadě měli fanoušci možnost zasílat příspěvky přímo nadačnímu fondu Kapka naděje.

• DMS a přímé platby na účet Nadačního fondu Kapka naděje – 127 860 korun
  • Prodej oranžových stužek v eshopu NF Kapka naděje – 5 440 korun

„Vybraná částka je neuvěřitelná, velmi nás naplňuje zjištění, že v nelehké době pandemie se fandové hokeje dokáží spojit a společně pomoci druhým v tak nevídané míře. Velké poděkování patří všem zapojeným týmům, České televizi, O2 TV, ale především společnosti BPA sport marketing, která projekt koordinovala,“ říká ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer.

„Mně nezbývá než opět, ale zcela po zásluze poděkovat klubům a všem zapojeným subjektům, médiím a především fanouškům. Radost nám udělali hráči, kluboví funkcionáři či televizní redaktoři. Všichni brali podporu zcela přirozeně a sami vymýšleli, kam všude mohou dostat oranžovou barvu, aby tak na problematiku boje s onkologickými onemocněními u dětí co nejvíce upoutali pozornost," říká vedoucí hokejového oddělení BPA sport marketing Petr Nitsche.

A dodává: "Celková částka nás upřímně dojala, protože v této nelehké době zcela předčila naše očekávání. Jsme stoprocentně přesvědčení, že s ní NF Kapka naděje naloží, jak nejlépe může.“

Trénink pohledem T.J. Melancona