Rozhovory

O Liberci jsem slyšel jen dobré věci, říká Koba Jass

L i b e r e c - K prvnímu tréninku na ledě se sešla prakticky plná sestava Bílých Tygrů, nechyběl tak ani útočník Koba Jass. Jedna z letních posil, která se k týmu připojila až v tomto týdnu. Do samotného tréninku ale ještě mladý Lotyš nezasáhl, neboť se mu při leteckém přesunu zatoulala výstroj.

Kobo, jak se seběhlo, že jsi zamířil právě do Liberce?
Když jsem po sezoně přemýšlel, kde budu pokračovat, bavil jsem se o tom se spoustou lidí, třeba i českými a slovenskými hokejisty, a všichni mi Liberec chválili. Je tady plno dobrých hráčů, skvělé zázemí a i město vypadá hezky. Ale jsem tady kvůli hokeji, takže rozhodující byly především ty první dvě věci.

Byl jedním z nich i Jakub Valský, se kterým jsi hrál za Kladno a nyní jste se sešli u Tygrů?
Že bych s ním o tom přímo mluvil to ne, já dokonce podepsal ještě dříve než on. Ale krátce poté, jsem si s Jakubem psal přes internet a dozvěděl se, že on se s Tygry dohodl pár dní potom. Na mistrovství světa jsem se třeba potkal s Martinem Bartekem, který už měl v Liberci taky podepsáno a s ním jsem o tom trochu mluvil. A i on si to pochvaloval.

Znáš se ještě s některými dalšími hráči?
Kromě Jakuba s Martinem se ještě z dřívějška znám s Tomášem Bulíkem. Brácha s ním dříve hrál za Slovan Bratislava a to je všechno. Samozřejmě znám Petra Nedvěda, kdo taky ne. Ale toho znám čistě jako hokejistu, osobně ještě ne.

K týmu ses připojil teprve nedávno, přes léto jsi trénoval v Lotyšsku...
Je to tak. Po mistrovství světa jsem měl asi dva týdny volno, kdy jsem si trochu odpočinul a pak začal trénink. Spolupracoval jsem s kondičním trenérem, se kterým jsme se soustředili na posilování a podobné věci. A taky už jsem chodil na led s pár spoluhráči z nároďáku. Takže jsme měl vlastně dva tréninky denně. Myslím, že jsem přijel dobře připravený.

Můžeš porovnat působení v Česku s Lotyšskem?
Největší rozdíl je, že doma nemáme normální ligu, jako je tady. V Lotyšsku buď hrajete za Dinamo Riga, které je v KHL, nebo jdete do zahraničí. Jiná možnost zkrátka není.

Zmiňoval jsi mistrovství světa, jak na něj vzpomínáš?
Hrát za národní tým je neuvěřitelný pocit, navíc na takové akci. O tom sní každý malý kluk a když se to pak povede, je to super. Na druhou stranu ale věřím, že to nejlepší mě v kariéře teprve čeká.

A s jakými cíli vstupuješ do své první sezony v Liberci?
Hlavní jsou ty týmové. Je tu tým, který má na to hrát o titul. Samozřejmě vím o minulé sezoně, která se nepovedla, ale to je minulost. Za sebe pak doufám, že týmu pomůžu co nejvíc právě k těm nejvyšším příčkám.

Díky za rozhovor a hodně štěstí v sezoně.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner