Odčiní Tygři předchozí neúspěchy? V cestě jim stojí hradecký Mountfield

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Přestože se poslední zápas příliš nepovedl, budou mít Bílí Tygři další šanci na reparát. V zápase 42. kola se Libereckým postaví výběr hradeckého Mountfieldu. Domácí tým zdobí slušná forma, díky níž se Východočeši posunuli na páté místo extraligy. Vzájemné zápasy však letos hovoří pro Bílé Tygry. Šelmy ukořistily šest bodů z devíti možných.

Mountfield HK

Na východě Čech jde letos zatím vše podle představ. Mountfield si každým dalším zápasem upevňuje postavení v elitní šestce, což by po dvaapadesáti kolech znamenalo přímý postup do čtvrtfinále play-off. Momentálně patří svěřencům kouče Draisaitla pátá příčka a mezi nimi a sedmou Plzní už je propastný rozdíl sedmi bodů.

Lídr hradecké ofenzivy Tomáš Mertl

Sílu hradeckých hokejistů nejlépe demonstrovalo poslední utkání v pražských Holešovicích, kde Mountfield poměrně nečekaně přejel domácí Spartu poměrem 5:0. Pro Východočechy to byla už třetí výhra v řadě, když si ještě před Pražany poradili s Vítkovicemi a se Slavii.

Proti hokejistům Liberce navíc hraje fakt, že Hradec je jedním z nejúspěšnějších týmů doma. Inspirací pro Tygry však může být výkon brněnské Komety, která ostatním extraligovým celkům ukázala cestu 18. ledna, kdy na východočeském ledě uštědřila Mountfieldu těžký debakl 7:0.

Pořádnou porci respektu budí také úderná trojka Kudrna-Šimánek-Mertl. Poslední jmenovaný letos prožívá suverénně nejúspěšnější sezonu a aktuálně je nejvážnějším konkurentem litvínovského Viktora Hübla v boji o krále extraligové produktivity.

Útočníci:

Tomáš Mertl       47 (22+25)
Jiří Šimánek      32 (13+19)
Jaroslav Kudrna   30 (12+18)

Obránci:

Tomáš Slovák      17 (2+15)
Martin Pláněk     10 (4+6)

Brankáři:

Pavel Kantor     (1 670 minut) 2,62 branky na zápas/úspěšnost 89,97 %
Ondřej Kacetl      (733 minut) 2,13 branky na zápas/úspěšnost 91,00 %
Jaroslav Pavelka    (59 minut) 3,05 branky na zápas/úspěšnost 83,33 %

Když v zápase proti Karlovým Varům urvali Tygři pošesté za sebou body, zdálo se, že hráči z Podještědí chytli dobrou herní pohodu. Nyní je ale realita trochu někde jinde. Po třech prohrách v řadě klesli Severočeši na desáté místo, na které navíc velmi ostře dotírají nováčci z Olomouce a Mladé Boleslavi.

V Brně chyběl, v Hradci už však Petr Vampola scházet nebude

Jen těžko hledali hokejisté Liberce slova pro nedělní ztrátu v domácím utkání se Slavií. Tu zasypali téměř padesáti střeleckými pokusy, ale na skvělou defenzivu s gólmanem Furchem v čele to zkrátka nestačilo. Bodový půst se tak s Bílými Tygry táhne i nadále.

Jediným úspěšným střelcem v Home Credit aréně byl v neděli Tomáš Filippi, pro kterého to byl 28. bod v probíhajícím ročníku. Ofenzivním řadám Bílých Tygrů nepomohl ani návrat Petra Vampoly. Ten si po letos už třetím trestu za nafilmovaný pád vysloužil od disciplinární komise stopku na jedno extraligové střetnutí Brně.

S Mountfieldem letos Severočeši sehráli hodně napínavá utkání, ve kterých vždy zužitkoval domácí tým znalost prostředí. Zdali bude zápas obou celků znovu tak vyrovnaný, uvidíme v úterý. Úvodní buly v královéhradeckém doupěti je naplánováno na 18 hodin.

Útočníci:

Tomáš Filippi       28 (12+16)
Petr Vampola        23 (13+10)
Martin Bartek       22 (11+11)

Obránci:

Radim Šimek         14 (6+8)
Ondřej Vitásek       7 (3+4)

Brankáři:

Ján Lašák       (2 188 minut) 2,30 branky na zápas/úspěšnost 92,51 %
Marek Schwarz     (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. Mountfield HK