Olympiáda, rodina a příprava. Jaroslav Kudrna má v letních měsících nabitý program

Date of publication Author Petr Schultz

Liberec - Příprava Bílých Tygrů na sezónu 2012/13 pomalu finišuje. Na úterní trénink jsme zašli za útočníkem Jaroslavem Kudrnou, jehož čeká třetí sezóna pod Ještědem. Šestatřicetiletého forvarda jsme se zeptali nejen na probíhající dril na ledě, ale také na nepříliš hokejové téma, které aktuálně hýbe celým světem. Řeč je o olympiádě.

Jardo, začnu trochu netradičním hokejovým tématem. Jak se Ti líbí zatím olympiáda a holínky?
Já jsem úvod olympiády a nástup moc neviděl. Jinak se snažím sledovat většinu sportů, ale děti mají prázdniny, takže se jim snažím věnovat a taky manželce. Holínky jsou ale opravdu pěkné a mně se to moc líbilo.

Které disciplíny se Ti líbí nejvíce na olympiádě?
Já fandím všem našim sportovcům v Londýně. Nemám ale vyhraněnou disciplínu, kterou sleduji více.

Jaroslav Kudrna jde v dresu Bílých Tygrů do třetí sezóny.

Teď tu šlapeš na rotopedu, tak možná se Ti může líbit třeba kolo.
Závod cyklistů jsem viděl. Fandil jsem Romanovi Kreuzigerovi, ale je to hodně o štěstí. Že bych ale musel přerušit nějakou činnost a běžel koukat na olympiádu, tak ne.

Letní příprava finišuje. Jak zatím podle Tebe probíhá?
Probíhá podle plánu. Konečně začnou zápasy, takže to bude zase o něčem jiném. Ve čtvrtek hrajeme se Lvem Praha a pak máme hned další přípravná utkání. Zaměřujeme se na taktické věci a honíme kondici, kterou jsme ztratili po dovolené.

Ztrácí se Ti jako staršímu hráči rychleji kondice, než když jsi byl mladší?
Spíš se mi ztrácí zdraví (smích). S kondicí jsme nikdy problémy neměl, takže to se dožene všechno v klidu. Teď si musíme zvyknout na zápasové tempo a pak už to bude dobré.

Ve čtvrtek vás čeká nováček KHL HC Lev Praha. Jak se připravit na tým, o kterém ještě neexistují prakticky žádné záznamy?
Právě že žádná příprava není. My normálně trénujeme a jedeme si své věci, které potřebujeme na sezónu nacvičit.

Jardo, děkuji za rozhovor a hodně štěstí v přípravě.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR