Ondřej Chrtek o své premiéře: Snažil jsem se hrát svou hru

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Mladý útočník Ondřej Chrtek si v úterý odbyl premiéru v tygřím „A“ týmu, když nastoupil do utkání proti Třinci. „Bylo to úžasné, zahrát si extraligu je vrchol,“ svěřil se po zápase.

Jaké jsou tvé pocity? Včera jsi rozhodl zápas Benátek proti Karlovým Varům a dneska jsi nastoupil poprvé za „A“ tým Bílých Tygrů.
Utkání s Energií nám vyšel přesně tak, jak jsme si představovali. Karlovy Vary jsou výborný tým na vrcholu tabulky a my jsme hráli to, co jsme si řekli. Gól a asistence už byl ale takový bonus, zaměřujeme se na týmový výkon a je super, že jsme vyhráli.

Jak bylo v souboji s Třincem těžší přepnout na vyšší úroveň?
Samozřejmě je extraligový hokej rychlejší a jsou tu lepší hráči. Snažím se ovšem hrát svou hru a proti Třinci mi to vyšlo.

Jak bys utkání zhodnotil?
Moc nám nevycházely přesilovky. Chtěli jsme hrát jednodušeji. Třinec hrál výborně, měli velmi rychlý přístup a bohužel nám to nesedlo. Kluci před tím odehráli pět výborných zápasů a já věřím, že pokud budou takto pokračovat, můžou to dotáhnout daleko.

Skoro by se dalo říct, že jsi premiérový start dostal jako dárek k narozeninám.
Ne (smích). Dozvěděl jsem se o tom v den zápasu a jsem za to strašně rád.

Jaké byly tvé pocity, když ti bylo oznámeno, že nastoupíš?
Byl jsem pochopitelně rád. Zahrát si extraligu je takový vrchol celé mládežnické akademie. Bylo to úžasné.

Deset minut před koncem jsi měl dokonce šanci. Co chybělo, aby jsi vstřelil první gól v extralize?
Špágr (Daniel Špaček) výborně vybojoval puk a poslal mi ho nahoru. Bohužel jsem trefil holeně jednoho z obránců. Škoda. Kdybych dal gól, bylo by to něco neskutečného.

V sobotu můžeš teoreticky nastoupit po boku Petra Nedvěda proti Jaromíru Jágrovi, byl by to až takový snový týden, že?
Padá okolo toho hodně otázek. Určitě se všichni těšíme. Jestli to vyjde nebo ne, je takové otevřené téma. Pokud ano, bude to hokejový svátek pro nás všechny, protože máme hodně mladý tým.

Jak se tvá generace dívá na hráče jako jsou například právě Jágr nebo Nedvěd?
Během jejich kariéry jsme vyrůstali a měli jsme je jako ikony. Vzhlížíme k nim, takže to bude určitě zajímavý zážitek.

Ve hře je i přesun zápasu do Home Credit Arény, návštěva by mohla být mnohem větší než v Benátkách. Jaké by to bylo?
V Benátkách taková návštěvnost nepanuje. Pokud se zápas přesune do Liberce, bude to super. Trénujeme tady a jsme zvyklí na zdejší prostředí. Uděláme všec pro to, abychom diváky uspokojili a vyhráli.

Slavná trojice aneb selská jízda