Oslavenec Petr Nedvěd pod lupou

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - I v zápase si Vítkovicemi s liberecká redakce blíže posvítila na jednoho z domácích hráčů. Tentokrát nebyl aktér vybrán ve facebookové anketě, ale vzhledem k okolnostem zápasu se ´pod lupou´ ocitl kapitán a oslavenec Petr Nedvěd.

Momenty libereckého kapitána v utkání

0:00 - Ještě před zápasem jsou Petru Nedvědovi předány dárkový koš a dres s číslem 40, jelikož jak je dobře známo, liberecký kapitán slavil přesně v den zápasu čtyřicáté narozeniny.

Liberecký kapitán se sice bodově neprosadil, ovšem v zápase byl tradičně vidět.
3:32 - Liberec se v přesilové hře dostává do vedení a prsty v tom má i Nedvěd. Za brankou převezme kotouč, ve středním pásmu předá Vakovi, jenž zase přihrává Bártovi. Mladý forward si pak všimne volného Trončinského a ten propaluje Málka.

11:21 - Poměrně kuriózní situace se odehrává v libereckém pásmu. Nedvěd vyhrává vhazování s takovou silou, až kotouč letí mimo mantinely. Rozhodčí se po menší poradě rozhodují vyloučit čerstvého čtyřicátníka za zdržování hry.

30:23 - V polovině druhé třetiny přišla největší šance Petra Nedvěda v zápase. V levém rohu se dostal ke kotouči, obtočil se kolem obránce a vyslal tvrdou ránu zápěstím. Tou Málka překonal, avšak kotouč zastavila horní tyč.

37:15 - V nepříliš vydařené přesilovce se znovu rodí šance domácího kapitána. Ten mezi kruhy přebírá kotouč a znovu zkouší Málka. Ten tentokrát zasahuje sám, když střelu druhého muže kanadského bodování vytahuje ramenem.

57:30 - Liberec se ještě snaží zvrátit zápas odvoláním gólmana. Mezi šesti vyvolenými je i Petr Nedvěd. Avšak ani on se nedokáže prosadit a namísto kontaktní branky přichází vítkovický protiútok a gól do prázdné branky.
Ice-time celkem:    22:29
Počet střídání:        26