Osmnáctka na úvod MS přestřílela Bělorusy! Skóroval i Hrabík

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Kryštof Hrabík se zapsal do listiny střelců hned v prvním utkání šampionátu, když otevřel skóre utkání s Běloruskem. Liberecký útočník šikovně tečoval střelu Kvasničky od modré čáry a pomohl tak národnímu týmu k vítězství 7:4.

Česká republika - Bělorusko 7:4 (2:1, 4:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Hrabík (Kvasnička, Nečas), 6. Hladoník (Chytil, Bukač), 31. Kondelík (Škvrně, Šalda), 31. F. Král (Zadina, Chytil), 34. M. Kaut (Zadina), 35. Kern (J. Galvas), 51. Chytil (Nečas, Kondelík) – 20. Martynov (Savrickij), 37. Kot (Martynov), 59. Martynov (TS), 60. Baltruk

Sestava ČR: Škarek – Bukač, Kvasnička, J. Galvas, Šalda, Buchtela, F. Král – Nečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, Hrabík, M. Kaut – Kern (A), Machala (A), Safin – Kondelík, J. Dvořák, Škvrně.

Sestava Běloruska: Grišenko – Děrjabin (C), Nikitin, Jerjomenko (A), Savrickij, Boršjov, Gurban, Sapego, Gabrus – Filjajev, Kot, Martynov (A) – Baltruk, Drobyš, Pavlenko – Drozdov, Firsov, Anosov – Anufrienko, Ažgirej.

Chvíle mladého Tygra přišla už ve třetí minutě zápasu. David Kvasnička vyslal dělovou ránu od modré čáry a Kryštof Hrabík šikovnou tečí poprvé překonal Grišenka. Liberecký forvard odehrál utkání ve druhém útoku, na obránce Jana Bednáře tentokrát vyšel nepopulární žolík a v sestavě nefiguroval.

Češi po první výhře figurují druhém místě tabulky za o skóre vedoucí USA a o jeden vstřelený gól před Ruskem. Švédsko s Běloruskem prozatím nezískalo na turnaji ani bod. Další zápas má na programu národní výběr už v sobotu, kdy od 19:30 vyzve Švédsko.

Kryštof Hrabík na MS U18

Slavná trojice aneb selská jízda