Ohlasy k zápasu

Petr Jelínek: Faul na Hudyho byl klíčový, ještě, že jsme tu přesilovku využili!

Liberec - Tygři jsou v semifinále! O postupu rozhodli v pátém zápase hraném pod Ještědem, které dospělo až v prodloužení, jež rozhodl Michal Birner. Klíčovou postavou série byl Petr Jelínek, který byl se třemi brankami druhým nejlepším střelcem týmu z města pod Ještědem. "Byla to strašně těžká série, Boleslav hrála dobře," uznal liberecký kapitán.

Petře, jak bys celou sérii zhodnotil?
Bylo to velice těžké, i když to skončilo 4:1. Konečný výsledek neodpovídá těm zápasům, hlavně poslední tři byly hodně vyrovnané. Snažili jsme se hodně tlačit do brány, oni ten předbrankový prostor výborně bránili, nakonec jsme to ale zvládli.

Zaskočila vás něčím Boleslav v těch posledních třech utkáních? Přece jenom to po prvních dvou zápasech vypadalo hodně jednoznačně...
Já si spíš myslím, že to bylo náma. V prvním venkovním jsme čekali, co se stane, kdybychom pokračovali stejně jako doma, bylo by to asi jiné. Oni ale hráli výborně, dobře bránili a chodili do brejků. Stejné to bylo dneska, my jsme je tam v druhé třetině motali, oni jednou ujeli a bylo vyrovnáno.

Do série jste vstupovali jako favorit, nakonec vás to ale asi stálo víc sil, než jste čekali…
To ne, já osobně jsem věděl, že to bude hodně těžké. Možná to po dvou zápasech vypadalo jednoznačně, oni jsou však doma silní, což potvrdili.

Co ten dnešní zápas? V těch posledních minutách se asi hráč musí cítit jako na trní...
Samozřejmě, že v závěru nechcete udělat žádnou chybu, která by mohla rozhodnout zápas. Naštěstí oni chybovali, když faulovali Libora Hudáčka, a my jsme tu nabídnutou přesilovku využili. Ten faul byl podle mě klíčovým momentem utkání.

Šancí jste měli v tom zápase spoustu, proměnili jste ale pouze dvě…
Boleslavští výborně bránili předbrankový prostor, to byl asi ten hlavní problém, kvůli kterému jsme nedali víc gólů.

Jak se budete na semifinále připravovat?
Hrajeme až za týden, takže teď budeme mít chvíli volno a pak se začneme připravovat.

Teď vás čeká Olomouc nebo Kometa, co od nich čekat?
Olomouc je podobný soupeř jako Boleslav, jsou hodně houževnatí a bojovní. Když dají gól, stáhnou se a srdnatě brání, proti tomu je strašně těžké hrát. Ke Kometě asi nemusím nic říkat, to, že vyhrála dva tituly za sebou, mluví samo o sobě. Nám je jedno, koho dostaneme, chceme co nejdál, musíme porazit všechny!

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner