Ohlasy k zápasu

Petr Jelínek: Očekával jsem těžký zápas. Jsem rád, že jsem rozhodl!

Liberec - Souboj s posledním Dynamem nabídl pořádné drama! Tygři dvakrát našli odpověď na gól soupeře a zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl kapitán. „Prostě bojujeme až do poslední minuty a snažíme se dovést utkání k vítězství,“ vysvětluje další povedený závěr zkušený Petr Jelínek. Jeho tým zvítězil už poosmé za sebou!

Nakonec jste urvali další vítězství. Jak bys zápas s Pardubicemi zhodnotil?
Bylo to hodně těžké. Oni hrají o každý bod, byli hodně zarputilí. Přesto jsme měli hodně šancí. Kdybychom v první třetině vstřelili nějaký gól, bylo by to možná trošku lepší. Bohužel jsme ale žádný nedali a Pardubice taky měly pár brejků... Byla to taková přetahovaná. Dynamo zužitkovalo přesilovku, my nakonec taky. Bylo to těžké a hodně soubojové utkání.

Byli jste připravení, že to může být až tak vyrovnané?
Jo, s Pardubicemi to nikdy není snadné. Osobně jsem to čekal. Nakonec to úplně přesně tak bylo.

Nebylo Dynamo díky nutnosti sbírat body možná až nepříjemnější, než nějací papírově lepší soupeři?
To asi ne, koneckonců ještě není ani polovina základní části. Nemůžeme to úplně dělit, bodovat chce každý. První zápas, který jsme odehráli u nich, byl jak přes kopírák. Nedařilo se nám v zakončení a dvě přesilovky využili pro změnu oni. Je to s nimi těžké, jsem rád za dva body!

"Máme osmou výhru v řadě, psychika je v dobrém stavu"

Připsal sis vítězný nájezd, proměnil jsi ho mazácky. Věděl jsi, co uděláš?
Věděl, mám něco natrénovaného. (úsměv) Jednu z variant jsem zvolil a vyplatilo se.

V dřívějším průběhu jsi byl dvakrát vyloučen, bereš ten vydařený nájezd jako takové zadostiučinění?
To druhé vyloučení už byla spíš taková záchranná brzda, protihráč jel sám na bránu, tak jsem ho klepl přes ruce, aby nemohl zakončovat. Bohužel jsme pak v tom oslabení stejně inkasovali, takže to bylo takové... Samozřejmě jsem ale rád, že jsem to rozhodl. Dostali jsme gól v závěru přesilovky, když jsem byl na ledě, poté jsem byl dvakrát na trestné lavici.

Znovu se vám povedl závěr zápasu. V Olomouci jste rozhodli, dnes vyrovnali. To psychice určitě pomůže.
Je to super. Hlavně máme osmou výhru v řadě! Psychika je v dobrém stavu. Prostě bojujeme až do poslední minuty a snažíme se dovést utkání k vítězství.

Ladislav Šmíd strávil na ledě přes půl hodiny, znovu měl nevídaný icetime. Co na to říkáš?
Je to nejlepší bek extraligy! Icetime si zaslouží, je to pilíř naší obrany. Je dobře natrénovaný, v pohodě to zvládá. Kdyby náhodou nemohl, určitě by nám to řekl. (smích)

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner