Petr Jelínek: Při obou gólech jsme Pardubice pustili do přečíslení. To se nesmí stávat

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Bílí Tygři na dvě výhry nenavázali. Po tuhé a vyrovnané defenzivní bitvě s pardubickým Dynamem se nakonec musí spokojit s porážkou, jelikož hosté prokázali o něco větší pohotovost v zakončení. „Pardubice výborně bránily a blokovaly střely. Nějaké šance jsme si podle mě vytvořili, jenže už jsme se neprosadili,“ popsal nepovedený závěr Petr Jelínek.

Měli jste velkou střeleckou převahu, přesto jste utkání nezvládli. Co bylo příčinou?
Byl to ten náš typický problém, který nás provází celou sezónu. Už jsme tu měli pár zápasů, kdy jsme byli aktivnější a prohráli. Bohužel nedáváme tolik branek, kolik bychom měli, a hrozně lacině inkasujeme. Pardubicím jsme oba góly darovali, pustili jsme je do přečíslení. To se nesmí stávat.

Jednou z příčin byl určitě i Daniel Vladař v bráně Pardubic...
Samozřejmě je to kvalitní gólman. Je to ovšem i o nás. Kdybychom ještě nějakou trefu přidali, bylo by to o něčem jiném.

Celé utkání jste hosty tlačili, nicméně v závěru potřebný nápor nepřišel. Co se stalo?
Pardubice výborně bránily a blokovaly střely. Nějaké šance jsme si podle mě vytvořili, jenže už jsme se neprosadili.

Tvá vyrovnávací trefa byla výstavní. Jak bys tu situaci popsal?
Dostal jsem kotouč do jízdy od Ládi Šmída v obranném pásmu. Jejich obránce mi poté dal prostor na střelu, tak jsem to zkusil a spadlo to tam.

Dlouho se vám nedařilo se prosadit a prohrávali jste 0:1. Co jste si před třetí třetinou říkali v kabině?
Říkali jsme si, ať jsme hlavně trpěliví, že nějaký gól dáme. To se sice povedlo, po naší další chybě jsme však opět inkasovali, což nás stálo celé utkání.

V úterý vás čeká brzká odveta s Karlovými Vary. Jak se na zápas připravit?
Bude to další mužstvo, co hraje na brejky. Nedávno jsme si nimi hráli, takže víme, co od nich máme čekat. Bude to hlavně o nás, musíme začít dávat góly.

Placák v podání Petra Jelínka a Michala Birnera

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu