Petr Jelínek: Tlačili jsme do kopce. Určitě se ale nehroutíme!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Na první pokus Bílí Tygři mečbol na postup do finále nevyužili. Spartě ve čtvrtém duelu nevstřelili ani branku a série se tak stěhuje zpět do Prahy. „Bylo to hlavně o nás, vůbec jsme se netlačili do brány,“ hledal příčiny kapitán Petr Jelínek, který však po první porážce v play-off nepřipouští žádnou paniku.

První mečbol jste bohužel neproměnili. Teď je to asi o tom zůstat v klidu a nepanikařit, že?
Určitě se nehroutíme! Je to jeden zápas, my jsme Spartě taky dali pět gólů na jejím ledě. Tentokrát nám to nevyšlo, v neděli je další duel.

Kdy se podle tebe začalo utkání lámat?
Určitě v první třetině, kterou jsme prohráli 0:3. První dva góly jsme Spartě zbytečně darovali. Poté už se to začalo sypat. Celý zápas jsme podle mě trochu tlačili do kopce.

Bylo těžké sebrat psychické síly pro další obrat?
Když jsme dostali čtvrtý a pátý gól, tak už bylo jasné, že už to bude těžké. I tak jsme ale věřili. Jak už jsem ovšem říkal, z naší strany to nebylo úplně ono.

Závěr byl trochu vyhrocený, byly tam nějaké šarvátky a osekávání. Dalo by se s nadsázkou říct, že už to byl začátek pátého střetnutí?
Určitě. Je to play-off, hraje se, dokud neskončí poslední utkání. Ať už vyhráváte, nebo prohráváte, každý souboj je i přípravou do další bitvy.

Už ve třetím duelu nastoupil v bráně Sparty Matěj Machovský. Změnilo se tím pro vás něco z taktického pohledu?
V podstatě nic. Ve čtvrtém zápase byl problém v tom, že jsme se vůbec netlačili do brány, neudělali jsme mu to ani trochu těžké. Spíš to bylo o nás.

V předchozím střetnutí jste využili tři přesilovky, tentokrát ani jednu. Bylo znát, že je Sparta lépe připravená?
Přeci jen jsme spolu hráli už počtvrté. Každý tým má video, takže my je máme načtené a oni nás. Už je to jen čistě o kreativitě hráčů.

Petr Jelínek cloní před bránou

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR