Petr Kváča: Musíme se z toho oklepat a bojovat dál

Date of publication Author Martin Pacák

Praha/Liberec - Velmi vyrovnané páté semifinále své rozuzlení nalezlo až na začátku druhého prodloužení. V tom byli úspěšnější sparťané, a série se tak znovu přestěhuje do Liberce, tentokrát za stavu 3:2 pro Tygry. „Semifinále nekončí, zpátky nekoukáme,“ svěřil se po bitvě brankář Petr Kváča.

Páté utkání jste prohráli v druhém prodloužení, pořád ale vedete 3:2 na zápasy. S tím lze pracovat, co myslíš?
Určitě bychom to před sérií brali. My ale chceme jít zápas od zápasu a nekoukat se zpátky. Nyní musíme bojovat a snažit se to ukončit. Když jsme tu příležitost dostali, pak není důvod ji nevyužít. Někteří hráči za život tolik možností nedostanou, my tu naši jednoduše proměnit chceme.

V první třetině působila aktivněji Sparta, od druhé periody se hra vyrovnala. Změnili jste něco?
Pražané reagují na vývoj celé série i konkrétního duelu, mají na to trenéry a videa. Čeká nás již šesté klání a navzájem se už se soupeřem známe, ale vypadat to tak mohlo. To podstatné je, že jsme prohráli 2:3 po prodloužení.

Trenér Patrik Augusta po pátém duelu se Spartou

„Jsem hrdý na náš výkon. Bohužel to nedopadlo tak, jak jsme si přáli. Myslím si, že Sparta dokonale využila domácí prostředí se vším všudy.“

V závěru nejprve zazvonila tyč a posléze domácí vstřelili i rozhodující gól. Mohl bys celou situaci popsat?
Jeden z Pražanů dostal nahrávku na mou levou stranu a vystřelil na bližší tyč, ale já tu střelu vyrazil ramenem. Slyšel jsem, jak orazítkovala konstrukci, ale branka to nebyla, sudí rozpažil. Poté vypálili od modré čáry a další hráč to šikovně tečoval. Semifinále pro nás však nekončí, musíme se z toho oklepat a pokračovat.

V sérii nyní vedete o bod. Teď už asi půjde hodně do tuhého...
Je to těžké, musíme se s tím porvat tak, jak to dělá náš soupeř. Zatím to byla super série, dobré a vyrovnané zápasy. Pořád vedeme, nyní musíme zregenerovat a připravit se na úterý.