Petr Vampola: Každý ví, co má hrát, a skvěle nám to šlape

Date of publication Author Michal Sedláček, Dominik Jakubec

Zlín - V pátek vyjeli naši hráči na led Zlína, kterému se doma vůbec nedaří - dosud zde ani jednou nevyhrál. A tato bilance platí i po zápase s Bílými Tygry. "Myslím, že jsme zápas měli po většinu času pod kontrolou," říká střelec rozhodující branky Petr Vampola.

Jak vaše příprava na tento zápas po dlouhé cestě vypadala?
Přijeli jsme sem o den dřív připravit se na zápas tak, abychom ho zvládli. Už od začátku jsme si šli za svým cílem získat tři body. Hned od úvodního buly se nám dařilo hrát svou hru a vyplatilo se to.

V závěru si domácí vytvořili tlak, neměl jsi strach, že by ještě mohli vyrovnat?
Zlín to ve třetí třetině otevřel, ale já si myslím, že jsme celý zápas měli pod kontrolou. Až ke konci za stavu 2:0 snížili a už to trošku nervy byly. Jsem rád, že jsme to zvládli a vezeme domů tři body.

Tvůj gól na 2:0 se nakonec ukázal jako rozhodující. Mohl bys ho popsat?
Cítil jsem se výborně po celý zápas. Myslím si, že tam toho mohlo padnout i víc. Za ten gól na 2:0 jsem samozřejmě rád. Dobruslil jsem situaci, získal kotouč a pak jsem si vyjel. Míša Birner výborně zaclonil, gólman nic neviděl a já jsem trefil mezírku mezi nohama, kam jsem mířil.

Díky další výhře jste nyní v čele extraligy. Co je podle tebe hlavní změnou oproti loňské sezoně?
Už od začátku soutěže jsme si v týmu rozdali role, každý ví, co má hrát, a skvěle nám to šlape. Já jsem jenom rád, že se nám povedlo chytnout začátek sezony. Jdeme zápas od zápasu a chceme v tom pokračovat.

Petr Vampola se raduje ze čtvrté bránky

Je na vás podle tebe nyní větší tlak?
Myslím si, že od prvního gólmana až po posledního hráče tady všichni zvládají tlak, který na nás byl vytvářen hned od začátku. Trenér mi jasně řekl, co ode mě chce, a já se nyní snažím mu to v co nejvyšší míře vracet. Hraju hodně a jsem rád, že se mi daří.

Jak si vysvětluješ, že jsou jinak na špici tabulky spíše mužstva, od kterých se to nečekalo, jako Olomouc nebo Mladá Boleslav?
Je to stále ještě relativně začátek extraligy. Týmy, od kterých se čeká, že budou nahoře, podle mě začnou přidávat na obrátkách. Ale teď je to tak vyrovnané, že každý může hrát úplně s každým. Já se nechci starat o ostatní, staráme se pouze o sebe, jak nám to jde. Chceme, aby nám to vydrželo co nejdéle a abychom na konci sezony byli co nejvýš.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR