Play-out pokračuje utkáním na ledě chomutovských Pirátů

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Skupina o umístění se dostává do svého druhého týdne a ještě než se Bílí Tygři představí v neděli před domácím publikem, musí zajet na důležité utkání do Chomutova. Ten s brněnskou Kometou otevřel play-out prohrou v prodloužení, i v pátek se určitě můžeme těšit na dramatické klání.

Piráti Chomutov

Jako nováčci Tipsport extraligy chomutovští Piráti čekali nelehké přivítání od ostatních celků. Zpočátku se s ním sice vypořádávali dobře, ale časem jejich úspěch uvadal a mužstvo se propadalo tabulkou. Základní část pak zakončilo jako poslední.

Ani přesto jej ovšem nelze podcenit. Poslední tři vítězství Chomutovští uhráli proti silným soupeřům, jako jsou Zlín, Litvínov nebo Plzeň. Play-out však začali nepříjemnou porážkou na ledě brněnské Komety.

Matúš Kostúr je kvalitním gólmanem

Právě protože se jedná o nový tým soutěže, Piráti by neměli být zklamaní, pokud neuspějí v play-out, udržení v elitní lize by jim mělo stačit. Koneckonců nebýt stávky v NHL, díky níž měli k dispozici Michaela Frolíka, mohla být situace ještě daleko horší.

Nelze ale přisuzovat všechny úspěchy právě Frolíkovi, tým má i vlastní hráče, kteří jsou schopni potrápit soupeře. Tahounem je veterán David Hruška, který dres Pirátů obléká už několik let. Dále hodně pomáhá přítomnost dalšího zkušeného forvarda, Tomáše Divíška, který přišel v lednu na hostování z Mladé Boleslavi. V brance se pak Chomutov opírá o slovenského světoběžníka Matúše Kostúra.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945 jako ČSK Chomutov
Klubové barvy: bílá, modrá a černá
Webové stránky: piratichomutov.cz
Stadion: Multifunkční aréna Chomutov (5 250 diváků)

Hlavní trenér: Jiří Čelanský
Asistenti trenéra: Zdeněk Skořepa a Jaroslav Beck
Trenér brankářů: Josef Bruk
Vedoucí mužstva: Roman Lauko

Statistiky základní části

Útočníci

David Hruška       39 (22+17)
Štěpán Hřebejk     23 (11+12)
Miroslav Zálešák   22  (9+13)

Obránci

Lukáš Pulpán       24  (2+22)
Martin Rýgl        16  (2+14)

Matúš Kostúr  (1 510 minut) 3,06 branky na zápas/úspěšnost 91,71 %
Milan Řehoř   (1 097 minut) 3,83 branky na zápas/úspěšnost 90,26 %

Posledních pět zápasů

49. kolo ZČ: Karlovy Vary - Chomutov  4:3
50. kolo ZČ: Chomutov - Slavia        0:4
51. kolo ZČ: Vítkovice - Chomutov     4:3
52. kolo ZČ: Chomutov - Litvínov      5:2
 1. kolo PO: Brno - Chomutov          3:2 pp

První utkání skupiny o umístění severočeským šelmám bohužel nevyšlo, Energie je zaskočila třemi přesilovkovými brankami v prvních deseti minutách a jelikož přidala další zářez ve druhé třetině, vyrovnání by bylo doslova zázrakem. Hosté tedy alespoň stáhli manko na dva góly, čímž si zachránili reputaci silného mužstva, ale to jim body do tabulky nedá. Ztráta je tedy už sedmibodová.

Michal Bulíř stále patří k elitním hráčům Liberce

To ovšem neznamená, že už není o co bojovat. Přihodit se může cokoli a nakonec se do baráže klidně může podívat Kometa Brno. To ví i hráči, kteří, jak říká kapitán Petr Nedvěd, neházejí flintu do žita. "Budeme bojovat do posledního zápasu, protože nikdy nevíš, co se může stát," hlásá sebevědomý vůdce mužstva.

K Nedvědovi se v tomto připojil po jednom z tréninků Liberce také podstatně mladší, ale neméně nadaný Michal Bulíř. "Chceme zvládnout tohle play-out a pak hodit tuto sezonu za hlavu," prohlásil talentovaný odchovanec libereckého hokeje.

K tomu budou ovšem Bílí Tygři potřebovat i velkou podporu fanoušků. Ti se s týmem spojili naposledy prostřednictvím vzkazů, které visely na nástěnkách před šatnou mužstva. "Doufám, že přijde co nejvíce lidí. I když to není play-off, tak my potřebujeme, aby fanoušci přišli a podpořili nás. Každý fanoušek je pro nás důležitý," přidal mladý patriot.

Statistiky základní části

Útočníci

Petr Nedvěd      53 (20+33)
Tomáš Filippi    25 (10+15)