Po dvou gólech jsem měl uvolněné ruce, líčil Bartek. A hattrick dovršil v nájezdech

Date of publication Author Lukáš Šonský

P r a h a – Měli nadějný náskok a po většinu času drželi soupeře zkrátka, nakonec se však hokejisté Bílých Tygrů museli o důležité body složitě bít. A uspěli, v úterní dohrávce vyhráli na ledě Slavie 4:3 po samostatných nájezdech především zásluhou skvělé produktivity Martina Barteka. Slovenský kanonýr vstřelil v prostřední třetině dvě branky a hattrick zkompletoval při závěrečné loterii.

Bílí Tygři si od začátku utkání drželi slibnou výkonnost, předchozí výhra nad Vítkovicemi dodala hráčům sebevědomí a jistotu na hole. Slavii čtyřicet minut přehrávali, v posledním dějství ovšem o vedení přišli. "Za příznivého stavu 2:0 a 3:1 jsme měli zápas kontrolovat, jenže jsme udělali chyby. Ty body nám takhle utíkají, ale samozřejmě je bereme," pousmál se Martin Bartek.

Čím si vysvětluješ, že se Slavia v poslední třetině dostala na koně a srovnala stav?
Soupeř začal hrát agresivněji, točil nás a nahazoval puky. My jsme se nedokázali osvobodit a slávisté byli ve forčekingu hodně silní. My si začneme dávat zadovky, slabé přihrávky a jsme pod tlakem. Člověk najednou neví, kam dřív skočit a dostaneme góly.

Martin Bartek: Rozhodující nájezd? Počkal jsem si a vystřelil

Zápas jste nicméně získali v nájezdech, při kterých jsi dovršil hattrick. Je to pro psychiku hodně povzbuzující?
Když dáte dva góly, tak máte uvolněné ruce. Při nájezdu jsem věděl, co udělám. Měl jsem to promyšlené dopředu. Počkal jsem si, jestli tam bude mít brankář místo a vystřelil. Ale výběr hráčů určil trenér, padla na mě první volba. Méďa (Petr Nedvěd) jezdí vždycky jako druhý.

Vypálil jsi tak přesně, že puk bleskově vylétl z brány a rozhodčí musel celou situaci kontrolovat na videu. Věděl jsi hned, že gól uzná?
Spojnice nebo tyčka vydává úplně jiný zvuk. Věděl jsem, že to byl gól. Trefil jsem ten bílý chránič v brance, který zní po nárazu puku jinak.

Proti Slavii jste vyhráli podruhé v sezoně. Je to tým, jehož hra vám sedí?
Oni se snaží hrát agresivně, hodně forčekují a tím jim vznikají okénka v obraně. Čekali jsme na přečíslení, hlavně situace dva na jednoho. A měli jsme z nich i celkem dost šancí.

Máte na kontě dvě vítězství za sebou. Co je potřeba udělat, aby měly výsledky i nadále stoupající tendenci?
Doma hrajeme celkem dobře. Ale jestli se chceme někam posunout v tabulce, tak musíme něco uhrát venku. Podobně jako teď na Slavii, na nic nemůžeme čekat. Tohle byla teprve naše třetí venkovní výhra. Točíme všechny čtyři formace a rychle střídáme. Snad v tom budeme pokračovat.