Po pauze změří Tygři síly s kladenskými Rytíři

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Reprezentační přestávka končí a pro týmy v extralize opět začíná pravidelné zápasové tempo. Devatenácté kolo je na programu ve středu, pro Bílé Tygry to znamená výlet na Kladno, kde se postaví tamním Rytířům. Utkání začíná v 18 hodin.

Rytíři Kladno

Hokejisté ze středních Čech nejsou v pozici, která by se jim dvakrát zamlouvala. Momentálně jsou na jedenáctém místě tabulky, které by postup do play-off nezajistilo. Z osmnácti střetnutí dokázali Kladenští vytěžit 21 bodů s bilancí osmi výher a deseti proher. Je tedy jasné, že potřebují každý bod k tomu, aby se dostali na klidný střed tabulky, dokud nejsou rozestupy tak velké. Právě o tento postup v žebříčku budou svěřenci trenéra Vojty bojovat s Tygry, na které ztrácí jediný bod.

Rytíři za sebou mají černou sérii. V posledních třech zápasech odcházeli do šaten bez bodu, když je postupně porazila mužstva Hradce, Pardubic a Vítkovic. Jen díky neúspěchům týmů na chvostu tabulky se Kladenským daří držet v relativně dobré pozici pro odraz, přeskočit je dokázal pouze Liberec.

Mezi posily Kladna patří Petr Tenkrát

Přitom by se mohlo zdát, že papírově by Kladno mohlo být mnohem výše. Před sezónou přišla do středočeského města zvučná jména jako bývalý hráč NHL Kaberle, sparťanští útočníci Treille a Tenkrát nebo obránce Majeský, který chce uplatnit roky zkušeností posbíraných v severních zemích. Mimo to právě Kaberle a šikovný obránce Doudera figurovali na soupisce národního týmu na nedávné Karjale. Ovšem co je na papíře, nemusí platit ve skutečnosti a kvůli nepřicházejícím výsledkům se rozhodl trenér Vojta zasáhnout do jednotlivých formací. Proto můžeme po reprezentační pauze čekat zcela nové rozestavení, které by mohlo Středočechů přinést větší bodový výdělek.

Co se týče vzájemné bilance mezi Kladnem a Libercem, ta by mohla domácím dodat trochu klidu. Z historického hlediska se více daří Tygrům, ovšem v loňské sezóně ztratili Rytíři pouze dva body z dvanácti možných, a letos v zatím jediném střetnutí porazili Severočechy v Tipsport aréně poměrem 3:1.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1924
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky: hc-kladno.cz
Stadion: ČEZ STADION (4 200 diváků)

Trenér: Zdeněk Vojta
Asistenti: Petr Tatíček a Jiří Kopecký
Trenér brankářů: Marcel Kučera
Vedoucí mužstva: Václav Blažek

Útočníci

Pavel Patera  16 (4+12)
Sacha Treille 12  (9+3)
Petr Tenkrát  10  (8+2)

Obránci

Tomáš Kaberle 11 (2+9)
David Růžička  6 (2+4)

Jan Chábera  (998 minut) 2,53 branky na zápas/úspěšnost 91,23 %
Lukáš Cikánek (94 minut) 4,47 branky na zápas/úspěšnost 85,11 %

Ani liberečtí Tygři nemohou být se svou pozicí v tabulce příliš spokojeni. Sice už opustili play-outové pozice, ovšem desáté místo nikomu stačit nemůže. V osmnácti duelech získali severočeští hokejisté 22 bodů a mají pouhý bodový náskok na jedenácté Kladno, na Vítkovice o pozici výše však ztrácejí čtyři. Ve středu tedy bude boj o udržení kroku s horní částí žebříčku.

Jakub Valský donedávna v Kladně působil

Střetnutí bude určitě pikantní pro dvojici útočníků Jakuba Valského a Lotyše Kobu Jasse, kteří v minulé sezóně obhajovali barvy Kladna. Od svých bývalých spoluhráčů však v jediném letošním střetnutí utrpěli porážku a tu jim na ledě tamního zimního stadionu budou chtít oplatit.

Svěřenci trenéra Hynka reprezentační pauzu měli celou pro společný trénink, jelikož kouč národního týmu si mezi Tygry žádné posily nevyhlédl. Jediným reprezentantem byl právě Jass, jenž byl tradičně povolán do lotyšského výběru. Liberečtí nyní musí zlepšit především defenzivní hru, protože jsou jedním ze třech týmů, který zatím inkasoval přes šedesát branek.

Ovšem v posledním zápase se hokejisté z Tipsport arény ukázali v dobrém světle, když dobrým výkonem zajistili první nulu v sezóně a obrali tak o body silnou Kometu. Dokážou stejně tak ukořistit tři body i v Kladně? Zápas začíná v 18:00 a bude z něj připraven tradiční textový přenos, můžete jej sledovat i na TV Tipsport.

Útočníci

Petr Nedvěd   16  (3+13)