Pod Ještěd míří neporažená Slavia, utnou Tygři její vítěznou linii?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Extraligový program pokračuje domácím utkáním se Slavií. Pražský tým má v letošním ročníku dobře našlápnuto a zatím odešel ze všech duelů neporažen. Libereckým se ale proti favoritům daří, můžeme se tak těšit na vypjaté utkání. Zápas začíná v úterý v 18:20 a vysílá ho stanice ČT sport.

HC Slavia Praha

Letošní extraligový start se jednomu z pražských klubů hodně povedl. Po sedmi soutěžních kolech nejvyšší české soutěže zůstává Slavia stále neporažená, a pokud takto bude pokračovat, bude zřejmě jedním z aspirantů na titul. Momentálně má na kontě 18 bodů za čtyři výhry v základní hrací době, jednu výhru v nastaveném čase a dva úspěchy v samostatných nájezdech. Na druhý celek tabulky, Spartu, mají navíc hráči z O2 arény tříbodový náskok.

Slavia letos ještě neprohrála

Začátek sezóny byl v podání Pražanů trochu vlažnější, když nepadalo moc gólů a výsledky se podobaly fotbalovým. Ovšem před nedávnem ukázala Slavia svou ofenzivní sílu, když ve dvou posledních utkáních rozdala svým soupeřům Chomutovu a Zlínu po šesti gólech. Zvláště na Ševcích si sešívaní smlsli, když jim nedovolili ani jeden zásah. Zlínští se tak vrátili domů s výpraskem 0:6.

Důvodem silného nástupu Slavie jsou některé změny v kádru. Po loňském ročníku ztratili Pražané několik hráčů, z hostování odešli obránci Kempný, Kučný, Koma a útočník Alinč. Navíc červeno-bílí ztratili oporu Tomáš Hertla, jenž nyní sbírá zkušenosti v zámoří, a gólman Kopřiva zkouší štěstí v KHL. Vedení pražského klubu však dokázalo najít dostatečné náhrady, které se jim vyplácejí. Kopřivu nahradil mistrovský Svoboda, na post obránců přišli Valach z Brna, Štich z Liberce, Wharton ze Znojma a Chalupa z Varů.

Nejvýraznější jméno je zřejmě Jaroslav Bednář. Za Slavii hrával i dříve, má za sebou i bohaté zkušenosti z jiných soutěží, mimo jiné zkusil i zámořskou NHL. Letos se rozhodl opět pro domácí angažmá a hned vede tabulky produktivity. Jedenáct bodů za 7 gólů a 4 nahrávky ho řadí na první místo v bodování Slavie a v extraligovém žebříčku se dělí o přední pozici se sparťanským Petrem Tonem.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1900
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky: hc-slavia.cz
Stadion: O2 aréna (17 360 diváků)

Hlavní trenér: Vladimír Růžička

David Štich     (obránce) – z Liberce
Kyle Wharton    (obránce) – ze Znojma
Lukáš Chalupa   (obránce) – z Karlových Varů
Jaroslav Bednář (útočník) – z Bernu (SUI)

Odešli

Miroslav Kopřiva (brankář) – do Bratislavy (KHL)
Petr Kuboš       (obránce) – do Brna
Michal Kempný    (obránce) – konec hostování, do Brna
Jiří Kučný       (obránce) – konec hostování, do Chomutova
Jaroslav Koma    (obránce) – konec hostování, do Havířova
Jan Alinč        (útočník) – konec hostování, do Ústí nad Labem
Tomáš Hertl      (útočník) – do San Jose (NHL)

Liberečtí hokejisté zažívají nešťastné období. Od začátku sezóny dokázali posbírat pouze 7 bodů za dvě výhry a jednu porážku v nájezdech. Vstup do letošního ročníku extraligy se povedl, ovšem od té doby podávají hráči z podještědského města nevyrovnané výkony. Momentálně mají na kontě tři prohry v řadě. Sedm ukořistěných bodů řadí Liberecké na dvanácté místo tabulky.

Michal Bulíř vede statistiky Tygrů

Ovšem nutno podotknouti domácí zápas proti Spartě. Ta byla velmi favorizována, ale Tygři předvedli dobrý výkon a Pražany přestříleli 6:5. To ukazuje, že proti těžkým soupeřům se Severočeši umí nahecovat. Mohli by tak ukončit i výherní sérii Slavie. Loňská bilance ovšem mluví ve prospěch sešívaných, dvakrát vyhráli v nájezdech a dvakrát Liberecké porazili v základní hrací době.

Gólman Melicherčík, který v posledním utkání nastoupil poprvé za Liberec, vidí Slavii jako těžkého soupeře. „Myslím si, že to bude hodně těžký zápas. Slavia letos hraje opravdu suverénně. Vědí, co mají hrát a vychází jím to,“ řekl slovenský brankář. „Doufám, že se tedy ta naše série proti silným soupeřům potvrdí,“ věří, že by Tygři mohli být úspěšní jako proti Spartě.

Útočníci

Michal Bulíř   7 (3+4)
Tomáš Pospíšil 6 (4+2)
Petr Nedvěd    4 (1+3)