Podaří se Bílým Tygrům navázat na úspěch s CSKA?

Date of publication Author Radek Vokál

Zopakovat čtvrteční vítězstvím nad ruským týmem CSKA Moskva a zvednout si tak sebevědomí první výhrou nad extraligovým celkem v nové sezóně, to bude hlavním cílem Bílých Tygrů v dnešním utkání Tipsport Cupu. Do Liberce přijede nováček z Kladna, který si zatím jediné vítězství v Tipsport Cupu připsal právě v duelu s Bílými Tygry.

V prvním vzájemném zápase se opět ukázalo, co je největší slabinou Bílých Tygrů v přípravném období. Po dvou třetinách vedli Liberečtí 2:1, čtyřmi inkasovanými góly v třetině třetí ale zápas ztratili. Jejich souhrnná statistika ze všech závěrečných třetin přípravných zápasů je velmi tristní - jedna výhra, jedna remíza a sedm porážek při skóre 3:17. Souhrnné skóre z prvních dvou třetin je přitom "jen" 22:28.

Na lepší časy se snad začalo blýskat v zatím posledním zápase s CSKA. V něm domácí vedli po dvou třetinách 5:4, v závěrečné části nejenže vedení (tradičně) neztratili, ale naopak ještě výborně hrající Rudolf Verčík zvýšil na konečných 6:4.

Kladenští již v Tipsport Cupu odehráli pět zápasů, kromě výhry 5:3 nad Bílými Tygry ještě dvakrát remizovali s trápící se Slavií a dvakrát podlehli rozjeté Spartě. Bílí Tygři mají ještě zápas na Slavii k dobru, utkání se bude hrát 28. srpna a v něm by ještě Liberečtí mohli obhájce titulu v tabulce skupiny B předhonit.

Do dnešního zápasu nemůže trenér Jandač počítat s Nedvědem a Kropáčem, kteří mají problémy se zády, podežření na zranění navikulární kosti má Rudolf Verčík.