Podruhé v sezoně doma. Tygry prověří ambiciózní Hradec Králové

Date of publication Author

L i b e r e c – Na tohohle soupeře pozor! Hokejisty Bílých Tygrů čeká ve 4. extraligovém další drsná prověrka: v brzkém nedělním odpoledni (od 15:00) přivítají v domácí Home Credit Areně královéhradecký Mountfield.

S Tygry se los nepáral – na úvod výlet do brněnského pekla, pak domácí souboj s mistrem, posledně cesta do Plzně. A teď další těžké sousto v podobě Mountfieldu, který se rozhodně nehodlá držet při zemi.

Hradečtí hokejisté načali pod Bílou věží po přesunu klubu z Českých Budějovic třetí extraligovou sezonu. V té první ztroskotali ve čtvrtfinále na pozdějším mistrovi ze Zlína, loni je ve stejné fázi play-off zastavila Sparta. "Proto chceme letos do semifinále," prohlásil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Přivedli kanonýra Bednáře

Nejde o žádné plané řeči. Na východě Čech moc dobře vědí, kam mohou s rozpočtem i sílou kádru reálně cílit. Ke splnění snu jim má pomoci i nejzvučnější posila Jaroslav Bednář, jenž stihl za tři odehrané partie získat už 4 body (1+3).

Tygři loni Hradec v obou domácích zápasech porazili.

Nebezpečí ale hrozí i od úderné první letky ve složení Kudrna – Knotek – Šimánek, jejíž centr se dvěma zásahy podílel na senzačním obratu jeho družiny v poslední bitvě proti Litvínovu. Hradec v ní prohrával 0:2 a později 1:4, načež nastřílel šest gólů a triumfoval. Z dosud odehraných duelů má zatím kádr kouče Petera Draisaitla slušných sedm bodů za dvě výhry (Litvínov, Olomouc) a prohru po nájezdech s Vítkovicemi.

V Liberci však Východočeši uspěli pouze jednou jedinkrát. Hokejoví nadšenci možná bitvu z října roku 2013 pamatují: modrobílí jí měli dlouho pod kontrolou a v šíleném zápase vedli už 6:2, jenže sok se vzepjal a senzaci dokonal v prodloužení. Od té doby se vzájemných duelech povětšinou radoval domácí celek. Loni to platilo ve všech čtyřech případech.

Úvodní zaváhání vystřídaly dva skalpy

Liberečtí se zatím se silnými protivníky perou více než statečně. Na úvod sice prohráli v Brně, pak ale sťali doma Litvínov (4:1) a v pátek si podobně poradili na západě Čech s Plzní.

Kouč Pešán po posledním klání ocenil trpělivost svých svěřenců, jež by mohla být klíčem k úspěchu i v neděli. Malinkou nervozitu vzbuzuje snad jen slabý příspěvek letních posil, neb trojlístek Ševc, Birner, Řepík pobral dosud shodně jen po jedné asistenci. Rozstříleli se však jiní. Třeba slovenský snajpr Branko Radivojevič (3+1), z Ligy mistrů nabuzený Jakub Valský (2+2) nebo probuzený Petr Jelínek (2+2).

Hra Bílých Tygrů každopádně v úvodu sezony nenudí. Jestli mužstvo zvládne i střetnutí s Hradcem, půjde o další krok vzhůru. Domácí prostředí by letos mohlo být velkou libereckou zbraní: potvrdila to atraktivní (a hlavně zvládnutá!) partie s mistrem, po níž i televizní komentátor Robert Záruba na svůj Twitter napsal: "Jestli můžu doporučit dobrý hokej, tak bych letos chodil víc v Liberci nebo Ostravě."

Tak hurá za dalším úspěchem!

Bílí Tygři Liberec vs. Mountfield HK

Počet zápasů: 8