Pokud i v dalších zápasech zahrajeme stejně, budeme úspěšní, je přesvědčený Tomáš Urban

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V úterý se na liberecký led vrátil po dlouhé pauze extraligový hokej. V rámci 48. kola se s Bílými Tygry střetli Pardubice, které na domácí tým vůbec nestačili. Liberečtí si tak mohli vychutnat tři body, potřetí v řadě, a první výhru nad východočeským soupeřem v sezoně.

Reprezentační pauza během olympijských her v Soči se protáhla až na tři týdny, tudíž bylo v libereckém táboře dost prostoru pro ujasnění určitých věcí, které do této doby třeba úplně tak nefungovali. „Pauza byla dlouhá. Využili jsme jí k tomu, abychom vypilovali a natrénovali určité věci,“ potvrdil útočník Tomáš Urban.

„Konečně jsme se proti Pardubicím prosadili taky v přesilovkách, což je vždy velké plus. Hlavní samozřejmě je, že z toho jsou tři body a jdeme v tabulce nahoru.“ Hra v nestandardním počtu hráčů na ledě hrála v zápase skutečně velkou roli. Liberečtí zaznamenali dvě branky v přesilové hře a jednu dokonce ve vlastním oslabení.

Janko je ve velké pohodě, čímž nám hodně pomáhá.

Ostatně přesilové hry byly jednou z hlavních věcí, na které se hráči s trenérem Hynkem během extraligové přestávky zaměřili. „V průběhu sezony jsme v přesilovkách několikrát i gól dostali, takže jsme se zaměřili i na dobrou práci s pukem a hlavně, aby při ztrátě všichni šlapali dozadu,“ prozradil vytáhlý útočník. „Nebezpečí, že toho posledního hráče na modré utopíme, bylo vysoké. Soupeř nás totiž poctivě napadal. Jsme hodně rádi, že nám to vycházelo.“

Výrazného zlepšení dosáhli hráči také v defenzivní práci. V posledním zápase před pauzou nepovolili soupeři jediný gól, proti Pardubicím pak gólman Lašák kapituloval jednou. Jinak ovšem jeho spoluhráči východočeské nájezdníky prakticky k ničemu nepustili.

„Janko chytá super. Je na něm vidět, že už má něco odchytáno. Hraje ve velké pohodě, což je výhoda i pro nás. Víme, že se na něj můžeme spolehnout a to se pak hraje o dost lépe,“ potvrdil Urban slova spoluhráče Petra Vampoly, který po zápase hovořil velmi podobně.

Zápas s Pardubicemi už je ale minulostí a v našlapaném kalendáři závěrečných týdnů základní části není prostor k zaváhání. Dvojnásob to platí právě pro Tygry, kteří stále nemají nic jisté a bojují o postupovou desítku. „Tři body máme a jedeme dál. Myslím, že pokud i v dalších zápasech předvedeme stejný výkon jako proti Pardubicím, tak budeme úspěšní,“ věří rodák z Ostravy.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu