Pokyny před prodloužením zněly jasně: stále hrát naši hru a být silní na kotouči, říká Lakatoš

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Tygři zvládli i druhé domácí utkání a do Chomutova pojedou s vedením v zádech. Rozhodnutí během prodloužení přišlo z hokejky Dominika Lakatoše, který se prosadil v utkání už podruhé. „Domácí zápasy se nesmějí prohrávat, vše rozhodují. Doufám, že to vyjde v Chomutově," prozradil šikovný útočník.

Jak bylo náročné zvládnout ztrátu vedení z 0:3 na 3:3?
Je to samozřejmě těžké. Už jsme si s tím prošli v zápase s Plzní, kdy to utkání mělo téměř totožný průběh. Klobouk dolu, jak jsme se s tím popasovali a jak jsme zápas nakonec zvládli.

Mohlo být třeba výhodou, že už jste si ztrátou jednou prošli?
Myslím, že to moc výhoda není (směje se). Dostali jsme další facku a díky bohu to tentokrát vyšlo. Jsme strašně rádi a měli bychom být ponaučeni do příštích zápasů.

Jaká panovala před prodloužením nálada v kabině?
Pořád stejná, pokyny zněly jednoznačně: stále hrát naši hru, být silní na kotouči a nic neměnit.

Jak vypadaly z tvého pohledu obě tvé branky?
U té v prodloužení jsem viděl kotouč uvnitř brankoviště a za každou cenu jsem ho chtěl dostat za brankovou čáru. Povedlo se to a jsem rád. Co se prvního gólu týče, chtěl jsem najít Jana Ordoše, aby zakončoval do prázdné branky. Ten to nějak se štěstím odrazilo a klouzalo to po brankové čáře. Puk by asi i bez mé asistence skončil v brance, ale v tom laufu hladovém a urputném jsem do toho plácl.

Série se přesouvá do Chomutova za stavu 2:0. Asi jste plně spokojení, že?
Určitě. Domácí zápasy se nesmějí prohrávat, vše rozhodují. Doufám, že to vyjde v Chomutově. Musíme se s tím pořádně poprat a zkusit urvat hned první zápas. Pokud budeme hrát naši hru, tak o nás nemám strach.

Situace, která předcházela první brance Dominika Lakatoše

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR