Posilou do obrany Petr Gřegořek, do Budějovic odchází Procházka

Date of publication Author David Schlegel

Vedení libereckého klubu se snaží probudit své mužstvo všemi prostředky. Neubránilo se ani výměně. Na hostování do konce ledna přichází z Českých Budějovic obránce Petr Gřegořek, který má na svém kontě, stejně jako předcházející posila do obrany Jiří Hanzlík, i několik zápasů za národní tým. Opačným směrem míří Stanislav Procházka, který před sezónou přišel z Pardubic. Informaci stránkám poskytla ředitelka marketingu Eva Lenertová. Petr Gřegořek nastoupí v dresu Liberce již dnes v Havířově. "Budu se snažit předvést co nejlepší hru a vzhledem k tomu, že má Havířov jen čtyři body, mohli bychom se ještě zkusit poprat o play-off," sděluje své první pocity nová posila.

Petr Gřegořek odehrál zatím v dresu Českých Budějovic 22 utkání a s přehledem vedl statistiky plus/minus bodů mužstva. Nastoupil ve všech 22 utkáních, byl na ledě při 16 vstřelených brankách a při 11 inkasovaných. Statistikou +5 se nikdo jiný v českobudějovickém mužstvu pochlubit nemůže. "Žádnou výměnu jsem neočekával, přišlo to jako rána z čistého nebe. V sobotu po tréninku si mě vedení zavolalo a hned jsem si balil kufry do Liberce," říká obránce, jenž dal letos jednu branku a na čtyři další přihrál.

Gřegořek byl vyměněn za Stanislava Procházku na hostování do konce ledna, ovšem je připraven, že si může pobyt na severu Čech prodloužit. To nezáleží na mě, ovšem tyhle výměny zpravidla končí tak, že oba hráči ve svých nových klubech dohrají sezónu," myslí si Petr Gřegořek, který již v neděli cestuje s týmem na zápas do Havířova. "Na nějaké sžití s mužstvem ještě nebyl čas, ani s trenérem jsem ještě pořádně nemluvil. To všechno mě ještě čeká," dodala nová posila.

Kdo je Petr Gřegořek?

Petr Gřegořek svou kariéru odstartoval ve Vítkovicích, kde také debutoval v extralize. V létě 1997 ho koupil bohatý Třinec a tehdy devatenáctiletý obránce se okamžitě probojoval do základní sestavy tehdy nabitého celku. Hned ve své první třinecké sezóně vybojoval stříbrné medaile. Oceláři skončili po základní části třetí, ale v play-off se probojovali až do finále, kde nestačili na suverénní Vsetín. Výborně Gřegořkovi vyšla sezóna 1999/00, kdy ho hlavně vynikající produktivita posunula ve 21 letech až do reprezentace, za níž odehrál dva přípravné zápasy. V reprezentaci se však neudržel a dokonce na určitou krátkou dobu ztratil i důvěru třineckých trenérů. Sérii play-off 2002 se Spartou odehrál ve vynikajícím stylu, ale na postup to nestačilo. Po skončení sezóny podepsal s Českými Budějovicemi smlouvu na dva roky s opcí na další sezónu. V dresu Budějovic odehrál prvních 18 zápasů po boku veterána Rudolfa Suchánka, pak se přesunul k Milanu Nedomovi. Ze všech hráčů HC České Budějovice byl Gřegořek nejlepší v hodnocení plus/minus bodů. V Liberci je na hostování do 31. ledna 2003.
Sezóna     Klub                        Z   G   A   B
95/96 HC Slezan Opava - jun.          28   4   6  10