Povedený liberecký večer v Kanadě! Klapka hvězdou obratu s Rusy, trefil se i Rychlovský

Liberec - Česká devatenáctka vstoupila do World Junior A Challenge vítězně! O rok mladší ruské reprezentanty, kteří ovládli Hlinka Gretzky Cup, zdolali díky vydařenému obratu 4:3 po prodloužení. Polovinu českých gólů přitom obstarali Bílí Tygři! Jakub Rychlovský se prosadil přesnou tečí, Adam Klapka zas individuální akcí. Druhý jmenovaný navíc přidal ještě dvě asistence, včetné té u vítězné branky!

Českému týmu nevyšel úvod zápasu. Sborná vsítila dvě rychlé branky a po osmi minutách vedla 2:0. Nepovedenou první třetinu ale vynahradila velmi dobře odehraná druhá. Ondřej Pšenička doklepl do sítě Klapkovu střelu a bylo sníženo. Nedlouho poté navíc Černohorského pokus skvěle tečoval Jakub Rychlovský!

Rusové si v přesilovce znovu vybudovali těsný náskok, jenže také teď dokázal národní tým zareagovat. Adam Klapka se protáhl po pravé straně a prostrčil kotouč za brankáře Motorygina! Jelikož třetí perioda žádnou trefu nenabídla, šlo se do prodloužení.

A v něm sehrála klíčovou roli znovu dvoumetrová šelma. Adam Klapka využil podklouznutí protihráče a nastartoval Marcela Barinku, který se v šanci nemýlil. Klapka byl s bilancí 1+2 po právu vyhlášen hvězdou zápasu. Klobouk dolů! Další duel čeká naše mladíky už v noci na úterý, kdy se postaví proti Spojeným státům.

Góly Jakuba Rychlovského a Adama Klapky:

Rusko U18 - Česko U19 3:4 po prodl. (2:0, 1:3, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Kirsanov (Burujanov), 8. Čajka (Burujanov, Zugan), 35. Ťutněv (Ponomarjov) – 26. Pšenička (Klapka, Barinka), 32. Rychlovský (Černohorský, Jindra), 39. Klapka (Pšenička), 62. Barinka (Klapka).
Sestava Ruska: Motorygin – Steklov, Čajka, Muchamadullin, Zotov, Kirsanov, Grušnikov – Guščin, Zlodějev, Didkovskij – Kochanin, Chusnutdinov, Ryčkov – Pašin, Ponomarjov, Ťutněv – Kirjanov, Zugan, Burujanov – Šumilin.
Sestava Česka: Škorpík – Poizl, Černohorský, Kowalczyk, Rutar, Malík, Volráb, Šiller – Jindra, Najman, Rychlovský – Všetečka, Morong, Poppel – Princl, Přikryl, Jelínek – Klapka, Barinka, Pšenička – Bernat.