Mládežnický hokej

Pracant měsíce února Rychlovský: Podle mě musí mít člověk pracovitost v sobě

Liberec - Cenu pro nejlepšího pracanta měsíce února získal útočník kategorie U19 Jakub Rychlovský. Ten odehrál většinu sezony na farmě v Benátkách nad Jizerou, ale na play-off přišel posílit juniorku Bílých Tygrů. “Snažím se dělat něco víc, než jen makat naplno na trénincích a jít do všeho na sto procent,” podotýká sedmnáctiletý rodák z Vrchlabí.

Jak si vážíš ocenění? Překvapilo tě?
Ocenění si určitě vážím. Především, když vidím, kdo ho získal přede mnou. Celkem mě překvapilo, upřímně jsem ani nepřemýšlel nad tím, že bych ho někdy mohl získat.

Chceš jít dlouhodobě klukům příkladem ve své pracovitosti?
Není to mým cílem. Podle mého názoru ji hráč musí mít v sobě, jestli chce pracovat nad rámec tréninku nebo ne.

Proč si myslíš, žes byl vybrán právě ty?
Snažím se na sobě pracovat každý den. Zkrátka dělat něco víc, než jen makat naplno na trénincích. Jdu do všeho na sto procent, takže možná proto jsem ocenění získal.

Jak se těšíš na trénink s A-týmem? Je někdo, na koho se těšíš nejvíc?
Na tréninku s áčkem jsem už jednou byl, takže trochu vím, co od toho čekat. Samozřejmě se těším i tentokrát. Asi není žádný hráč, na kterého nejvíc, ale sledovat například Marka Kvapila nebo Ladislava Šmída... To jsou zkušenosti k nezaplacení.

Je pro mladého hráče náročné se nutit k práci a vlastně nikdy nepřestat?
Jak už jsem říkal, můj názor je, že pracovitost v sobě zkrátka musí hráč mít.

Jak vypadá tvůj klasický den?
Když jsem byl v Benátkách, vstával jsem většinou v osm hodin, šel jsem na trénink a ze zimáku jsem většinou odcházel kolem jedné. Když byl zápas, tak jsem šel na jídlo a poté si na chvíli lehnout, než odjedeme hrát. Když jsme měli trénink, tak jídlo a odpoledne jsme většinou vymysleli s kluky nějaký program.

Juniorka má před sebou už jen čtyři zápasy nadstavby. Jak vidíš vaše šance?
Na papíře máme silnou sestavu, ale to nic samo o sobě neznamená. Musíme do zbylých zápasů v nadstavbě dát všechno a postoupit do play-off, kde věřím, že dojdeme daleko.

Z posledních čtyř zápasů jste tři vysoko vyhráli... Poznala se tedy opravdová síla kádru i na ledě?
Ano, sílu opravdu máme. Disponujeme čtyřmi vyrovnanými lajnami a máme neuvěřitelného brankáře.

Čím bys chtěl v závěru sezony nejvíc pomoct týmu?
Snažím se hrát hodně týmově. Blokovat střely, dostávat souboje, vybojovat puky... Hraju s Adamem Najmanem a Michalem Teplým, takže se jim snažím dělat takovou černou práci v lajně.

Jak se ti s Adamem a Michalem hraje?
Kluci jsou na ledě strašně hokejově chytří. Umějí předvídat situace a jsou hodně hokejově vyspělí. Snažím se v naší lajně hodně bruslit, vybojovávat puky a moc se jim tam nemotat.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner