Před vyprodanou halou jsme prostě museli brát tři body, pověděl Petr Šachl

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Konečně, mohl si po utkání se Slavií oddechnout útočník Petr Šachl. V dramatickém duelu proti třetímu týmu tabulky se mu totiž podařilo vstřelit první branku v zatím nepovedené sezoně, a to dokonce branku vítěznou. Navíc se mu to povedlo v den synových narozenin, což přidalo Petrovi další důvod k radosti. „Šel jsem do zápasu s velkou motivací a strašně jsem chtěl ten gól dát,“ radoval se po utkání.

Bílí Tygři ale nemohli být před utkáním příliš dobře naladěni. Poslední dvě porážky, z čehož ta poslední v Plzni byla velmi krutá, trochu srazily rozjetým Pešánovým Tygrům hlavy. „My jsme věděli, že ten zápas v Plzni musíme vyndat z hlavy, úplně na něj zapomenout a hrát ten hokej, který nás vždycky zdobil,“ popisuje usměvavý forvard předzápasové plány.

Liberečtí však předvedli zcela odlišný výkon než v pátek na západě Čech a po zásluze si po utkání mohli vychutnávat ovace hustě zaplněných tribun. „Slavia je kvalitní tým a to utkání bylo těžké už od začátku. My jsme ale tady před našimi diváky a před vyprodanou halou museli brát tři body,“ nechtěl Petr zklamat ty příznivce, který se v nedělní podvečer přišli podívat na jedenáctý tým tabulky.

A diváci mohli být opravdu spokojeni. První dvě třetiny viděli dramatickou hru s šancemi před oběma brankovišti, v poslední části pak zhlédli létající šelmy a tři góly ve Furchově síti. Co víc by si liberecký fanoušek mohl přát? „My jsme měli hned na začátku třetiny přesilovku pět na tři. Dostali jsme se trochu do tlaku a ostatní pětky, co tam potom šli, tak na to navázali a pokračovali v aktivní a agresivní hře. Slavie se možná trochu zatáhla a nakonec hrála podle našich not,“ vyjmenovává příčiny červenobílého selhání v třetím dějství.

Jméno Šachl nakonec hrálo v závěrečných statistikách důležitou roli. Byl to právě hráč se dvěma dvojkami na zádech, který vstřelil důležitý třetí gól v tu dobu vyrovnaného střetnutí. „Bylo to takové rychlé přečíslení, kdy Lukáš Pabiška zatáhl puk, chtěl přihrát mezi kruhy a ujelo mu to. Bláto vystřelil a já jsem pak byl osamocený před brankou, obránce se zřejmě na mě vykašlal, nebo mě neviděl, a pro mě už bylo jednoduché zakončit,“ říká skromně.

Pro bývalého hráče Elitserien byla ale dnešní branka hned dvojnásobně důležitá. Byl to jeho první gól v ročníku, navíc padl přesně na synovi narozeniny. „Já jsem šel do toho zápasu s velkou motivací. Péťa má narozeniny a strašně jsem ten gól chtěl dát a já jsem strašně rád, že se to povedlo.“

Stejně jako většina branek, padla i Petrova přesná střela z jakési dorážky. Žádné pěkné branky se tedy v Tipsport areně již nedočkáme? „Tady na tom málém hřišti vás to nutí všechny puky dávat do brány a hlavně je dojíždět. Většina gólů tu padá po dorážkách, to je prostě moderní trend hokeje. Když se podíváte na NHL, tak tam je to to samé,“ komentuje gólové akce třicetiletý hokejista.

Před zápasem se v podobné situaci jako dnešní střelec nacházel i jiný liberecký hokejista Zdeněk Blatný. Jakožto spoluhráč Petra Šachla v útoku tak mohla proběhnout nějaká sázka o to, kdo první protrhne střeleckou smůlu. „To ne, my se oba dva moc trápíme a neměli jsme to štěstí. Sice jsme se dostávali do šancí, ale prostě to tam nepadalo. Je to prostě úděl. Někdy dáte deset gólů v prvních pěti zápasech a pak už to je jednoduchý. Bohužel my se letos oba dva trápíme a já hrozně věřím, že přístě dá gól zase on,“ přeje si člen čtvrté formace.

Gólové hody ale přesto od něj prý čekat nemůžeme. Vysvětluje to takto: „S příchodem nového trenéra máme úplně jinou roli v týmu. My jsme teď taková checking – line a už nám bylo několikrát avizováno, že se od nás góly nečekají. Takže my se s tím musíme smířit a hrát podle toho. Samozřejmě je to těžké, já jsem byl na góly zvyklý, na to že jsem trávil většinu času na ledě. Když ale bude ten tým šlapat a bude vyhrávat, tak mi to nevadí.“

Pod trenérem Gregorem měla i čtvrtá formace zvyšovat produktivitu mužstva. Jestli je taktika nového trenéra správná, ukáže až čas.... „Bylo to trochu více rozložené do všech čtyř útoků. Tam se od nás góly taky čekali, teď co přišel Filip tak nám dal jasné úkoly a ty se snažíme plnit,“ uzavírá odchovanec Jindřichova Hradce vzpomínkou na Gregorovo působení.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu