Přestali jsme bruslit, mrzelo libereckého kapitána promarněné dvoubrankové vedení

Date of publication Author Lucie Štěrbová

Úterní zápas na Spartě by se dal rozdělit na dvě pomyslné poloviny. V té první Liberec dominoval a vstřelil Spartě dvě branky, ve druhé ale přestal bruslit a naopak dvakrát inkasoval. Přesto mohl být po zápase spokojen, protože si připsal první výhru v sezóně.Hodně k ní dopomohl kapitán Petr Nedvěd, který si přispal dva body.

Bílí Tygři si připsali své první body v sezóně. Ve třetím kole vyrazili na Spartu, kde se jim v posledních letech daří. Vždyť v Holešovicích bodovali ve třetím utkání v řadě a i v přípravě si počínali vítězně. Velkou měrou se na dvoubodovém zisku podílel také kapitán Podještědských.

„Utkání jsme začali dobře,“ pustil se do pozápasového hodnocení Nedvěd. V deváté minutě skóre otevřel Klimenta, druhou branku Liberce si v 16. minutě připsal právě severočeský kapitán. „Čekali jsme na chyby soupeře. Ty jsme využili a zápas jsme měli pod kontrolou. Bohužel jen do jeho poloviny.“

Máme mladý tým a ještě se musíme učit, prozradil Petr Nedvěd.

Sparta se na dostřel jedné branky dostala ve 37. minutě. Ne z ojedinělé akce, ale po několikaminutovém obléhání liberecké třetiny. O minutu a půl pak bylo Tygrům ještě hůř. Yorick Treille totiž vyrovnal na 2:2.

„Přestali jsme bruslit. Sparta byla aktivnější a my nedodržovali to, co jsme si řekli před zápasem a co na ně celých třicet minut platilo. Pouštěli jsme Spartu do úplně laciných šancí a tam se nemohlo stát nic jiného, než že jsme pak vyndávali dva „karbanátky“ z naší brány,“ lakonicky okomentoval zbytek základní hrací doby v zápase dvoubodový Nedvěd.

„Asi jsme si mysleli, že přidáme třetí a čtvrtou branku a že to bude jednoduchý zápas. Ale na to má Sparta moc kvalitní kádr. Máme mladé mužstvo a z takových situací se musíme hodně učit, protože pak nás podobná chyba může stát důležitý bod nebo třeba postup,“ dobře ví Nedvěd.

Ve třetí třetině se potom diváci v Tesla aréně bavili při drobných šarvátkách mezi americkým zadákem Milamem a právě Nedvědem. „Takové věci patří ke hře a člověk se potřebuje malinko vytočit a nabrat tím síly do dalšího střídání. Je důležité hrát s tepovkou neustále nahoře,“ usmíval se po zápase kapitán Bílých Tygrů. K výhře Severočechů jim totiž dopomohl právě zámořský hráč.

Ten totiž vyrazil gólmanovi Sparty Pöpperlemu hůl a Špaček tak měl se vstřelením rozhodující branky jen minimum práce. „Takové věci se stávají. Co k tomu dodat – 3:2 pro Liberec,“ smál se po utkání nejstarší člen modrobílé kabiny.

Liberec má mladý kádr, který vede právě devětatřicetiletý podještědský rodák. „K tomu, že jsem kapitán, samozřejmě patří, že ke klukům v kabině mluvím. Nejšťastnější kapitán je ale ten, který nemusí moc mluvit. Tak tomu bylo minulou sezonu. Minimálně v základní části a v play off bylo potřeba říci něco víc, ale přes sezonu se proplouvalo úplně v pohodě. Pak je paráda hrát v takovém mančaftu.“

„Letošní sezonu vidím nicméně trochu jinak. Máme tady spoustu mladých kluků, což je dobře, ale na druhou stranu jim chybí zkušenosti a je potřeba si neustále zdůrazňovat systém hry a omílat ho stále dokola, až se stane naprosto automatickou věcí,“ uzavřel Petr Nedvěd pozápasový rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu