Prezidentský pohár už Tygři mají jistý. Potvrdí jeho zisk i ve Vítkovicích?

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Překonat extraligový rekord a zajistit si Prezidentský pohár - to vše dokázaly šelmy v minulém kole. V úterý však Tygry čeká další nelehká prověrka v podobě zápasu s Vítkovicemi, které tvrdě bojují o předkolo play-off. Úvodní buly zápasu je v Ostrava aréně naplánováno na 17:20.

Prezidentský pohár stvrzen

V sezoně 2015/2016 se Bílým Tygrům náramně daří, což šelmy potvrdily i v nedělním utkání proti Zlínu, když učinily závěrečný krok k zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Svěřencům Filipa Pešána se navíc podařilo překonat letitý rekord Pardubic v počtu získaných bodů. Prozatím se hodnota rekordu zastavila na čísle 112, ale nechme se překvapit, jak bude vypadat konečná podoba libereckého konta po 52. kole.

Tři zápasy, tři výhry

Dalším protivníkem podještědského celku budou dosud jedenácté Vítkovice, kterým se letos nedaří tak, jako v posledních sezonách. Svěřencům Ladislava Svozila dokonce reálně hrozí, že budou chybět ve vyřazovacích bojích, což se týmu z ostravské metropole stalo za posledních 15 let jen jednou.

Duel s Libercem tak bude pro Vítkovice bojem o naději. Kdo ale letos sleduje vzájemná střetnutí těchto celků, dobře ví, že lepší bilanci mají Bílí Tygři. Na vítězství 4:1 z prvního utkání v sezoně dokázali Liberečtí navázat i na v posledních letech spíše zapovězeném ledě Ostrava Arény, kde udolali domácí celek poměrem 3:1. V posledním zápase na severu Čech to znovu byla tuhá bitva, kterou šelmy opanovaly výsledkem 2:0.

Branko Radivojevič při střele

Bartošák přibližuje Vítkovice k desítce

Návrat gólmana Patrika Bartošáka ze zámoří se hodně prodiskutoval a čekalo se, jak dlouho mu bude trvat, než si zvykne na extraligová hřiště. Dvaadvacetiletý strážce vítkovického brankoviště však v osmi odchytaných duelech oslnil hokejovou veřejnost a nenechal nikoho na pochybách, že je to brankář nejvyšších kvalit.

Od příchodu mladého gólmana Vítkovičtí vyhráli šest z osmi zmíněných zápasů, čímž na sebe výrazně upozornili celky Třince a Komety, které zatím hájí pozice zajišťující alespoň předkolo. Bartošák, loňský vítěz zámořského Calder Cupu, si drží úspěšnost zákroků nad 90 % a táhne svůj tým za postupovou desítkou.

Věřme, že Tygři na Patrika Bartošáka v Ostrava Aréně vyzrají a rozšíří své rekordní extraligové konto o další tři body. Úvodní buly je na programu v 17:20.

Bílí Tygři Liberec versus HC Vítkovice Steel

Počet zápasů: 55
Bilance: 25 – 3 – 3 – 4 – 20
Skóre: 156:149
Průměrná návštěva: 4 389

Připomeňte si poslední vzájemný duel, v němž Ján Lašák vychytal čisté konto!

Slavná trojice aneb selská jízda