Při obratu se ukázala velká vnitřní síla týmu, říká střelec vítězného gólu Ladislav Šmíd

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Dlouho vypadalo, že si Tygři z domácího utkání neodnesou ani jeden bod, protože ještě pět minut před koncem prohrávali o dva góly. Poté ale předvedli skvělý obrat, když vsítili dvě branky ve vlastním oslabení! V prodloužení pak výhru domácím vystřelil Ladislav Šmíd. "Vítězný gól jsem snad ještě nikdy nedal," směje se velezkušený bek.

Bylo těžké připravit se na ten dnešní zápas po včerejším zápase v Karlových Varech?
Pro oba týmy to bylo stejné, Olomouc taky včera hrála zápas, takže na tohle se nemůžeme vymlouvat. Ten začátek nebyl o tom, že jsme byli unavení, my jsme prostě hráli nedisciplovaně. Já jsem v Kanadě zažil i horší program a větší dálky, takže mně to problém nedělalo.

Byl to trochu bláznivý zápas, jak bys ho popsal?
Před zápasem jsme si řekli, že Olomouc je bojovné a disciplinované mužstvo, takže musíme hrát jednoduchý hokej, což se nám v prvních dvou třetinách vůbec nedařilo. Ztráceli jsme zbytečně puky na obou modrých čarách, což nás skoro stálo celý zápas. Na druhou stranu ale klobouk dolů před tím, jak jsme to dokázali v třetině otočit. Ukázala se vnitřní síla, což je jedině dobře do dalších utkání.

Všichni asi čekali, že vám nejvíce pomůžou přesilovky, ale vy jste dali dva góly v oslabení, čím to bylo?
Před tímhle zápasem nám přesilovky šly, myslím, že jsme byli v lize v přesilovce nejlepší. Dneska jsme je ale zahráli špatně, naštěstí jsme to vynahradili v oslabení.

Ten druhý gól byl takový malý dáreček od olomouckého Škůrka, byl to tenhle moment, který vás nakopl?
Asi ano. Jako obránce s ním soucítím, takovéhle chyby se prostě občas stanou. Nás to nakoplo, dali jsme hned další gól a pak jsme to otočili v prodloužení.

Vítězný gól jsi nakonec dal ty, po bláznivém zápase to byla taková bláznivá situace…
To je pravda, Marek Kvapil říkal, že Radan Lenc to měl na holi, ale pohrdl, tak to musel dát mě. Já jsem zavřel oči a naštěstí to tam spadlo. (smích)

Pamatuješ si, že by někdy v zápase padly dva góly v jednom oslabení?
To asi ne, vůbec si nepamatuju, že by se něco takového stalo. Musím říct, že my máme výborný kluky na oslabení, všichni blokují střely a snaží se hrát agresivně. Dneska nám to pomohlo i vyhrát zápas, což je do dalších zápasů skvělý.

A na tvůj poslední vítězný gól si pamatuješ?
Tak to vůbec, to jsem snad nikdy nedal. (smích)

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR