Prodlouží Bílí Tygři vítěznou sérii na ledě hradeckého Mountfieldu?

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Zatím jen jednou se letos Bílým Tygrům povedlo vyhrát tři utkání v řadě, nyní však k tomu mají opět dobře našlápnuto. Po domácí porážce Vítkovic a dvoubodovém vítězství na ledě Slavie se chystají do Hradce Králové. Tam je ovšem nečeká lehký soupeř, Mountfield je v tabulce na druhém místě. Zápas začíná na východě Čech o páteční šesté odpolední hodině.

HK Mountfield Hradec Králové

Hradecký Mountfield dost možná patří k největším překvapením, které letošní ročník extraligy ledního hokeje nabízí. O síle týmu se vědělo, vždyť za svého působení v Českých Budějovicích rok co rok minimálně bojoval o play-off. Momentálně je ale druhý, a to s pětibodovým náskokem na třetí Plzeň.

Bývalý Bílý Tygr Kudrna je druhý v produktivitě hradeckého celku.

O to však v zápase s Bílými Tygry moc nepůjde. První vzájemný zápas letošní sezony se odehrál pod Ještědem a především pro domácí měl velmi hořkou příchuť. Ačkoli Severočeši dvakrát vedli o čtyři branky, nakonec zvítězili hosté, a to gólem Lukáše Květoně v prodloužení. Právě tento "comeback" budou chtít modrobílí na ledě Mountfieldu v pátek odčinit.

Nejsou to však jen bývalí hráči Budějovic, kdo se stará o to, že jsou Východočeši v tabulce tak vysoko. Dvěma nejproduktivnějšími hráči jsou bývalí forvardi Bílých Tygrů, a to kapitán Jiří Šimánek a Jaroslav Kudrna, který pod Ještědem strávil delší dobu.

Zatímco pětatřicetiletý Šimánek je správným lídrem a vede produktivitu celku s devíti brankami a dvanácti asistencemi, Kudrna má na kontě deset gólů a osm asistencí. Nemalý podíl na úspěchu má i mladý brankář Pavel Kantor, který sice v Liberci nechytal ideálně, ale jinak patří letos mezi extraligovou elitu.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 2013
Klubové barvy: černá, bílá, červená
Webové stránky: mountfieldhk.cz
Stadion: Zimní stadion Hradec Králové (7 700 diváků)

24. kolo: Hradec – Chomutov   4:0

Není to tak dlouho, co Bílí Tygři letos poprvé vyhráli tři zápasy v řadě, jenže pak přišlo střelecké trápení a vítěznou sérii přerušily dvě porážky. Proti Vítkovicím se v neděli libereckým šelmám podařilo smůlu v ofenzivě prolomit pěti brankami a další tři tým přidal na ledě pražské Slavie.

Na ledě Slavie zaznamenal Martin Bartek hattrick.

Trápící se Slavia sice ze zápasu urvala bod, ale může s ním být akorát maximálně spokojená. Jak i někteří z jejích hráčů přiznali, Bílí Tygři utkání ovládali a o plný počet bodů přišli až kvůli krátkému výpadku na konci třetí dvacetiminutovky, kterého domácí využili k vyrovnání.

Osm branek ve dvou zápasech není málo a velkou měrou se na tom podílel slovenský útočník Martin Bartek. Zatímco doma se pod porážku Vítkovic podepsal jen asistencí na Dernerův gól, na ledě Slavie se střelecky prosadil dvakrát v základní hrací době a při nájezdech zaznamenal rozhodující zářez, čímž tak zkompletoval hattrick.

Daří se i kapitánovi týmu, Petru Nedvědovi. Ten se utrhl ze řetězu už v neděli, kdy otevřel skóre zápasu a ve třetím dějství, konkrétně v 51. minutě, přidal i svou druhou branku, stejně jako Bartek také asistoval u Dernerovy trefy. Na Slavii vstřelil důležitý třetí gól libereckého týmu, a to rovněž v 51. minutě.

Povede se Bílým Tygrům v čele s Nedvědem navázat na nedávné výhry? To sledujte v pátek od 18:00, kdy bude v Hradci Králové vhozeno úvodní buly.