Proti Vítkovicím si svůj debut v extralize připsal Tygr Miroslav Kopic

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Fanoušci Bílých Tygrů mohli zaregistrovat v utkání s Vítkovicemi dalšího nováčka v dresu Liberce. Po odbyté premiéře obránce Davida Kajínka se pod Ještědem představila další liberecká naděje útočník Miroslav Kopic. Centr čtvrtého útoku modrobílých nastoupil ve formaci s Duškem a Klimentou.

Kdo přišel do Tipsport areny o chvilku dřív, tak ten musel zbystřit, jak hlasatel ohlásil premiérovou účast libereckého odchovance Miroslava Kopice. Hráč, kterému bude za necelý měsíc dvacet let, prošel v Liberci všemi mládežnickými kategoriemi a konečně se dočkal i vytouženého prvního startu v extralize. Před zápasem s Vítkovicemi měla nová naděje Bílých Tygrů na svém kontě čtyřiadvacet startů za prvoligovou farmu Benátek, v jejichž dresu si připsala sedm kanadských bodů za tři branky a čtyři asistence.

Hráč bez jmenovky ale s číslem „27“ na zádech byl před prvním extraligovým startem nervózní. „Tak určitě jsem byl nervózní, ale pár střídání a už to ze mě spadlo“, dodává s úsměvem nový hráč Bílých Tygrů. Sám hráč nastoupil ve čtvrté formaci s Antonínem Duškem a Tomášem Klimentou, se kterými naskočil i do pár zápasů v první lize. „Dneska mi to hodně pomohlo, v těch Benátkách jsme se trochu sehráli, takže to pro mě bylo rozhodně lepší nastupovat s těmito dvěma hráči.“ Jeho první střídání mohli diváci zaregistrovat až ve dvanácté minutě první třetiny. „Bylo to trochu těžké jít na led až tak pozdě, ale já jsem se na střídačce trochu udržoval v tempu, takže to docela šlo.“ Formace vedená libereckým benjamínkem to měla o to těžší, že musela nastupovat proti elitní vítkovické formaci vedenou Romanem Šimíčkem. Talentovaný útočník několikrát vyhrál buly proti o generaci staršímu slezskému kapitánovi. „Měl jsem z toho vyhraného vhazování radost, že se to takhle povedlo. To první střídání to nebylo ono, pak si ale myslím, že už to šlo“, zářil spokojeností liberecký útočník.

Sám hráč neví, kdy opět navlékne dres s Tygrem na prsou. „S trenérem jsem nemluvil, jak to bude po svátkách, jestli ještě nastoupím. Nechám se překvapit.“ Do nového roku má však cíl jasný. „Chtěl bych se probojovat do týmu Bílých Tygrů a budu se o to maximálně svými výkony snažit“, jasně vytyčuje své cíle Kopic. Ke svému premiérovému utkání v extralize však nějakou tu „smsku“ s blahopřáním zaregistroval. „ Nějaké přání jsem dostal.“ Ke konci zápasu si mohl plně užít euforii z vítězství, když ho kouč Filip Pešán nasadil na poslední půlminutu. „Tak určitě jsem o tomhle snil, asi jako každý mladý hokejista hrát před plným barákem. Jsem rád, že jsem to mohl zažít,“ zářil štěstím centr čtvrtého útoku.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR