První Mikyskův gól v extralize: Puk si vystavím na poličku, usmíval se dvacetiletý forvard

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Vítězství nad Olomoucí 5:3 a první vstřelený gól v Extralize. Josef Mikyska za letošní sezónou snad ani nemohl udělat sladší tečku. Na farmě v Benátkách si vystřílel první pozici v produktivních statistikách, došel až do čtvrtfinále play-off a samotný závěr korunoval prvními starty za A-tým Bílých Tygrů. Jak hodnotil nejen poslední utkání Liberce, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Jak bys zhodnotil poslední utkání sezóny?
V první třetině jsme dali dva góly v přesilovce, ale po herní stránce jsme nebyli o moc lepší než Olomouc. Druhou třetinu jsme dali zase dva góly v přesilovce, vedli jsme 4:0. Oni ale dali tři góly z našich chyb a dostali se do zápasu. Dost jsme toho litovali, nakonec jsme to zvládli v poslední třetině a vyhráli.

Zápas se pro vás vyvíjel poměrně jednoznačně, ve druhé třetině jste ale dostali tři rychlé góly. Čím to?
To bylo hned. Dali tři góly za sebou a my jen koukali. Byly tam chyby, tak jsme si vzali time-out a řekli jsme si, že takhle ne a že musíme zase začít jinak.

Znervózněli jste, když soupeř snížil na 3:4?
Ne, nemyslím si. Věřili jsme si a kvůli divákům jsme poslední zápas chtěli vyhrát a zakončit sezónu vítězstvím. Předchozí zápasy jsme neodehráli moc dobře, o to víc jsem rád, že jsme to v tomto utkání zvládli.

Podařilo se ti vstřelit první gól v Extralize, jaký je to pocit?
Úžasný! Hned jsem koukal na Johnnyho (Vít Jonák), jsme parťáci z Benátek a velký kamarádi. Takhle bych to neudělal ani na PlayStationu a myslím, že ani on ne. Dneska to ale předvedl na ledě a já to zametl do prázdné brány.

Vzal sis puk ze své první vstřelené branky?
Z tý radosti jsme na to zapomněl, ale má ho kustod. Takže ho dostanu a dám si ho na poličku.

Byl jsi vlastně jediný z Libereckých, kdo vstřelil gól při hře pět na pět. Jak bys tu situaci popsal?
Skákal jsem z trestné lavice, viděl jsem tam po levé straně Johnnyho. Ten mi pak z otočky dal nahrávku do strany a uklízel jsem to do prázdné brány.

Jak jsi se svými letošními výkony spokojen?
V Benátkách to loni z mé strany nebylo dobrý, dohrával jsem s juniorkou. Pak jsem začal trénovat s áčkem, suchou jsem celou dokončil a šel do Benátek. Je tam super parta, takovou sezónu jsem už dlouho nezažil. Šlapalo to jako tým, nekoukal jsem na body. I play-off bylo dobrý, se sezónou jsem spokojen. Těch šest zápasů v Liberci ale mohlo být lepších, určitě je co zlepšovat.

Vnímáš to tak, že jsi tím gólem na trenéry mohl udělat dojem a že by to při jejich rozhodování, zda se příští sezónu opět podíváš do liberecké kabiny, mohlo hrát roli?
Dojem spíš udělal Johnny, který to tam připravil. Asi dostaneme šanci v suché přípravě, v přátelákách a každý z Benátek o to místo v áčku budeme bojovat.

Co tě čeká v nejbližších dnech? Hodíš hokejku a brusle do kouta a zmizíš?
Ne, musím dohnat školu, budu dělat zkoušky. Deset dní si dáme volno, začneme třeba tenisem, půjdeme si zahrát nohejbal a za třicet dní začíná suchá příprava.