Psychická výhoda bude na naší straně, věří po první výhře Hudáček

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Když slovenský forvard Libor Hudáček vypálil ve druhé třetině prvního semifinále z ostrého úhlu na branku brněnského gólmana Čiliaka, asi jen málokdo čekal, že kotouč skončí v síti. Jenže stalo se! Liberecký šikula překvapivým zásahem srovnal na stav 2:2 a stal se jedním z hrdinů v cestě za první výhrou v sérii. „Dá se to natrénovat,“ popisuje tajemství své kulišárny sám Libor.

Jak bys zhodnotil úvodní semifinále s Kometou?
Myslím si, že jsme celý zápas měli pod kontrolou. Měli jsme tam pár výpadků, které Kometa dokázala využít. Ale jinak jsme hráli dobře a řekl bych, že jsme zaslouženě vyhráli.

Dá se takové tempo přenést i do druhého duelu?
Jasně. Psychická výhoda je na naší straně, takže se nám bude lépe regenerovat. Uvidíme, s čím na nás přijdou.

Přesilovky se ukázaly jako jeden z rozhodujících faktorů. Proběhl během pauzy nějaký speciální nácvik?
Taková klasika. Statisticky máme nejlepší přesilovku, takže nemáme co měnit. Jedeme si to svoje a jsem moc rád, že to tam dneska padlo.

Libor Hudáček a Tyler Redenbach

Nemrzelo vás trochu po první třetině, že skóre je „jen“ 1:1? Brankových příležitostí jste měli více...
To samé si asi mohli povídat během čtvrtfinále v Hradci. My jsme pokorně čekali na naši další využitou šanci. Marek Čiliak toho pochytal fakt hodně. Druhý duel může být zase úplně jiný.

Jak bys popsal svůj gól na 2:2? Zajímavé je, že jsi nedržel hůl úplně standardně...
Dlouho jsem bojoval na buly a nakonec se mi ho podařilo vyhrát dopředu. Už jsem neměl čas chytit hokejku nějak normálně. Všiml jsem si, že brankář je na kolenou a že nahoře má drobnou mezírku. Vyzkoušel jsem to a pánbůh zaplať, že to tam spadlo.

Dá se takhle přesná střela z ostrého úhlu natrénovat?
Abych řekl pravdu, dá se to natrénovat.

Věnuješ se tomu nějak speciálně?
Po každém tréninku zkoušíme střelbu z různých pozic. Už máme leccos nastudované.