Rád to takhle na obránce zkouším, usmívá se Jan Ordoš

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Dvacetiletý Jan Ordoš dokázal najít recept na hradeckého brankáře Rybára a po odvážném sólu vstřelil v klání s Východočechy vítěznou branku Liberce. Ordošova trefa sice v tu chvíli znamenala vedení Tygrů 2:0, ale vítězství to bylo nakonec vydřené. "Byl týmový výkon podpořený skvělým Romanem Willem v brance," říká mladý útočník

Jak bys zhodnotil utkání s Hradcem?
Byl velmi těžký zápas. Nehráli jsme úplně podle našich představ a za výhru můžeme poděkovat hlavně Romanu Willovi. Ale i takové zápasy jsou. Ale i přes to, že nám to dnes tolik nešlo, jsme rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

Co říkáš na sérii devíti vítězných utkání v řadě?
My to ani tolik nevnímáme. Jdeme zápas od zápasu. Body jsme nesbírali na začátku sezóny, takže je sbíráme teď. Věřím, že se nám tu sérii podaří ještě natáhnout.

Po sólu jsi vstřelil druhou a jak se nakonec ukázalo i vítěznou branku utkání. Mohl bys ji popsat?
Vyplynulo to ze situace. Vláďa Svačina tam zablokoval vyhození, překřížili jsme se a objel jsem obránce. Dali mi hodně prostoru, takže jsem vybruslil před branku a vystřelil. Jsem rád, že mi to tam padlo.

Druhá třetina byla hlavně v režii Hradce.
Ano, druhá třetina určitě nebyla podle našich představ. Byli jsme všude druzí, prohrávali jsme osobní souboje. Měli jsme štěstí, že jsme dostali jen jednoho góla, Roman Will nás hodně podržel.

Jan Ordoš před Rybárem

Trenér ti dnes dal důvěru i v přesilovce. Co je tvým hlavním úkolem při hře v početních výhodách?
Při přesilovce mám za úkol stát před brankou a dělat černou práci. Jsem rád, že si můžu vyzkoušet i tuto herní variantu.

Pár minut před koncem jste s Lukášem Vantuchem ujeli hradecké obraně, ale branka z toho nakonec nebyla.
Podařilo se mi zachytit jejich rozehrávku, ke konci už víc riskovali a ujeli jsme. Ventil (Lukáš Vantuch) mi tam udělal prostor a já jsem chtěl vystřelit, ale puk mi sjel z hokejky.