Ohlasy k zápasu

Radan Lenc znovu skóroval do sítě bývalého týmu! Bylo to z naší strany dobré utkání, hodnotí vítězné derby

Liberec - Tygři vstoupili do nového roku pravou tlapou. Ve vyhroceném derby s Mladou Boleslaví oslavili vítězství poměrem 4:1, přestože soupeř kladl nemalý odpor. Naši hokejisté nicméně byli mnohem produktivnější, k čemuž přispěl vstřelenou brankou rovněž Radan Lenc. "Vnímám to, jako každý jiný gól," odmítá, že by pro něj trefa do sítě předchozího zaměstnavatele znamenala víc. Doma šelmy uspěly už podesáté za sebou!

Jak jste se na dnešní derby připravovali a co bylo pro jeho průběh klíčové?
Byli jsme připraveni, že bude Boleslav hodně bruslit a napadat. Přesně to se také potvrdilo, dlouho to bylo bez branek. Jsem rád, že se nám podařilo odskočit na 2:0, pak už jsme si ten zápas víceméně hlídali od obrany. Od toho se odrážely i naše útoky a proměňování našich šancí. Naše dobrá defenzivní hra byla zásadní.

Druhá branka paradoxně přišla po několika velkých šancích soupeře...
Ten gól byl klíčový. Musím říct, že Boleslav hrála výborně, měla tam několik velkých šancí, které, zaplaťpánbůh, Roman Will pochytal. Gólem na 2:0 jsme se uklidnili a bylo to z naší strany dobré utkání.

"Domácí výhry nad Boleslaví? Možná kouzlo haly"

Právě Roman Will byl dnes možná tím klíčovým faktorem. Boleslav vás přestřílela, avšak na rozdíl od vás nedávala góly...
Určitě ano! Už v první třetině to Roman skvěle zavřel a držel to po celý zápas. Jediný gól, který inkasoval, byl prakticky vlastní po naší chybě. Musím před Romanem smeknout, jsou to hlavně jeho body. Odvedl parádní práci.

Boleslav zde už neskutečně dlouho nevyhrála. Cítili jste, že už to chce dneska zlomit?
Určitě, každou negativní sérii chce tým zlomit. Jsem rád, že my jsme své série natáhli, a to jak tu s Boleslaví, tak naši domácí pohodu a sbírání bodů. O to je to cennější.

Boleslav zde v součtu s přípravnými zápasy padla už podevatenácté v řadě, ty sis tu sérii zažil z obou stran. Hráči to vždycky shodí na náhodu, ale tady se přeci jen nabízí otázka, zda to náhoda stále je...
Těžko říct. Nevím jestli je to náhoda, ale oba týmy se už z 98 % proměnily. Možná je to prostě nějaké kouzlo haly.

Opět jsi v derby skóroval, a to po krásné souhře. Jak ta situace z pohledu střelce vypadala?
Vypadala tak, jak už psal jeden novinář. Kvápa to všechno připravuje a dnes to bylo stejně. Kvápa to připravil Tomáši Filippimu a ten mi to dal do prázdné.

Ceníš si tref do sítě Boleslavi více?
Ten gól vnímám stejně, jako každý jiný.

Minule v Boleslavi to pro tebe asi nebylo úplně příjemné, co se jejích fanoušků týče. Vzpomněl sis dnes na to?
Ze strany spoluhráčů samozřejmě nějaké popichování bylo, dělají si ze mě trošku srandu a popichují mě. Já to beru. Je to rivalita, musí se s tím počítat.

Jaké to bylo, když jsi našel své jméno na tribuně?
No... Nebylo to moje jméno (smích)! (Na transparentu bylo napsáno Zradan Lenc, pozn. red.)

"Musíme dál sbírat každý bod"

Oddychl sis, že dnes už to bylo víc v klidu?
Může se to objevit v každém vzájemném zápase. Ale dneska mělo utkání výbornou atmosféru! Bylo plno lidí. V tom se hraje výborně a cítíme se v tom skvěle. Děkuji jak fanouškům Liberce, tak Boleslavi, že vytvořili parádní kulisu.

Dneškem jste se navíc posunuli do čela tabulky. Znamená to v této fázi sezóny pro tým něco?
Vůbec nic, špička je docela narvaná a po každém zápase může být nahoře někdo jiný. My musíme dál sbírat každý bod a nashromáždit jich co možná nejvíce.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner