Ohlasy k zápasu

Radim Šimek: Jede se znovu od nuly, musíme se víc tlačit před branku

Liberec - Tygři v Chomutově bojovali do poslední vteřiny a ukázali velkou sílu, když se hned dvakrát dokázali vrátit zpět do zápasu. Na vyrovnání proti odhodlanému Chomutovu už ale nedosáhli. „Měli jsme spoustu zbytečných vyloučení. To se nám nemůže v play-off stávat, vítězný tým toto nedělá a doplatili jsme na to," říká šikovný bek na úvod.

Chomutov vyrovnal, série je 2:2. Vnímáš to jako komplikaci?
Nevnímám to tak, je to 2:2 a jede se znovu od nuly. Máme před sebou pátý zápas, který se bude hrát v Liberci. Musíme ho zvládnout a poté se porvat o čtvrté vítězství.

Čím bylo způsobeno, že byl zápas na šance a góly divočejší než ten třetí?
Těžko říct. Bylo tam z naší strany spoustu zbytečných vyloučení. To se nám nemůže v play-off stávat, vítězný tým toto nedělá a doplatili jsme na to.

Roman Will se chystá k zákroku

Ve čtvrtém zápase měl Michal Vondrka tři góly a jednu asistenci. Ve třetím duelu se prosadil taky, jak těžce se brání?
Dvě branky byly tentokrát do prázdné klece a ten na 1:2 udělal skvěle, když obešel dva protihráče. Je vidět, že je to zkušený hokejista. Prodal to. Nemyslím si ale, že je to jen o něm. Mají výbornou celou lajnu, hraje tam ještě Ivan Huml, což je nejproduktivnější hráč play-off a zkušený Marek Tomica. Byla by chyba se zaměřovat na jednoho hráče, mají celý tým dobrý, jsou urputní a dávají do zápasu srdce. Tentokrát asi vyhráli zaslouženě.

Vstřelil jsi první gól v play-off, přičemž jsi na něj čekal dlouho.
Měl jsem nějaké šance v sérii s Plzní, nemohl jsem dát branku a jsem rád, že to tam spadlo. Bohužel můj gól k ničemu nevedl.

Je něco, co je potřeba před pátým domácím duelem zlepšit?
Myslím, že se musíme víc tlačit před bránu. Vystřelit třikrát za druhou třetinu je prostě málo a kór, když se hraje u soupeře. Puky musejí na branku létat odevšad, aby měl Laco, který je zkušený gólman, těžkou práci. Tu tentokrát v této pasáži neměl.

Roman Will se chystá k zákroku

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner