Rekapitulace MS U18: Češi skončili ve čtvrtfinále, vyhrálo Švédsko

Liberec - Česká reprezentace do osmnácti let skončila na mistrovství světa kategorie U18 ve čtvrtfinále. Vyřadil je nakonec zlatý domácí výběr Tre Kronor, který ve finále udolal Rusko v prodloužení.

Na šampionátu dostali prostor i Tygři. Reprezentovat odjeli gólman Lukáš Pařík, bek Jakub Žůrek a útočníci Michal Teplý, Jakub Rychlovský i Adam Najman. Všichni forvardi se dokázali bodově prosadit, Pařík si zase vybudoval pozici jedničky týmu.

Prohru ale ve čtvrtfinále odvrátit nedokázal. Švédové se dostali do vedení díky dvěma slepeným gólům z první třetiny a následný náskok si pak po celé utkání pečlivě hlídali. Postup pečetil trefou do opuštěné branky Oscar Bjerselius.

V semifinále na sebe narazily Spojené státy americké s Ruskem (2:3 po nájezdech) a Kanada se Švédskem (3:4). Oba těsné výsledky nakonec dotlačily domácí výběr ke zlatu. Ve finále Švédové udolali Sbornou 4:3 v prodloužení. Bronz brali Američané, kteří přehráli Kanadu 5:2.