Rekordy potěší, ale chci týmový úspěch, hodnotí překonanou klubovou metu Marek Trončinský

Date of publication Author Petr Schultz

Obránce Marek Trončinský oplývá letos fantastickou formou a vládne produktivitě beků v extralize. Není tak divu, že proti Zlínu překonal i klubový rekord v této disciplíně v jedné sezóně. Šest let starou metu zdolal díky asistencí o jeden bod a ještě má dalších pět kol na její vylepšení.

Marku, možná to nevíš, ale proti Zlínu jsi překonal extraligový klubový rekord obránců v počtu nasbíraných bodů v jedné sezóně. Co na to říkáš, že byla překonána další liberecká meta?
Tak to jsem opravdu nevěděl. Jsem rád, že jsem mohl něčeho takového docílit. Tohle určitě potěší, ale raději bych nějaký týmový úspěch. Pro mě není hlavní lámat výkony jednotlivců, ale spíš ty týmové.

Ty jsi v tuto chvíli i nejproduktivnějším obráncem soutěže.
Je to určitě pozitivní, když má bek ofenzivní body. Ještě mám ale v tabulce +/- mínus tři, takže tam bych se rád dostal na nulu. Na to především teď koukám.

Marek Trončinský je pět kol před koncem ligy nejproduktivnějším obráncem soutěže.

Co je pro Tebe tedy důležitější? Kanadské body nebo tabulka +/-?
Mít 27 bodů a plus deset bodů. (Smích). Takže mi teď chybí asi třináct branek při hře pět na pět, abych toho docílil.

Pokud se podíváme na produktivitu útočníků, tak tomu vládnou především veteráni. U obránců to je ale naopak, kdy Ty jako mladý vévodíš zbytku extraligy.
U nás je hlavně znát, že chodím hrát přesilové hry s Méďou (Petrem Nedvědem). U něj je většinou záruka, že góly dá nebo na ně nahraje. Když pak jsou dvě asistence, tak tu druhou někdo mít musí.

Mrzí Tě jako nejproduktivnější obránce ligy, že nejsi v reprezentaci?
Ne. Já jsem s tím trochu počítal. Minulý sraz se mi příliš nepovedl, takže jsem s tím počítal, že nepojedu. Hodně lidí se mě na to ptalo, ale mně bylo jasné, že tam nebudu.

Je to pro Tebe výzva, že musíš na sobě ještě víc makat, abys dokázal dlouhodobou výkonnost, co si žádá trenér reprezentace?
Pan Hadamczik ví jak hraji. Musím zlepšit hru dozadu a snad se ještě pozvánky někdy dočkám.

Co třeba právě už na „české hokejové hry“?
To si nemyslím. Tam většinou jede už skoro vyladěný tým, který se připravuje na šampionát. Já jsem byl hrozně moc rád, že jsem se mohl zúčastnit předchozích dvou akcí. Teď se ale především soustředím na Liberec, abychom se dostali do šestky a udělali nějaký úspěch.

Do Liberce přišel obránce Vladimír Roth, který je podobně konstruktivní bek jako Ty. Jak si rozumíte na ledě?
My jsme oba z Ústí nad Labem, což je jedna věc. Známe se už od dětství, kdy jsme chodili hrát hokejbal před barák. Je vidět, že jsme si sedli, a že si na přesilových hrách vyhovíme. Nebál bych se ani toho, že bychom spolu mohli hrát i pět na pět. Je to šikovný obránce a jsem rád, že je tady.

Marku, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu