Ohlasy k zápasu

Roman Will: Dva body? Odbojovali jsme to

Liberec - Roman Will si v utkání s Mladou Boleslaví připsal nešťastný moment, když soupeř po jeho zaváhání vyrovnal sedm vteřin před koncem. Liberecký gólman však vše odčinil v samostatných nájezdech, ve kterých pustil pouze jednu branku. „Za dva body jsme rádi, ale mrzí mě to. Měli jsme mít tři a Mladá Boleslav žádný,“ svěřil se.

Vraťme se k situaci na konci základní hrací doby, kdy jste ještě sedm vteřin před koncem vedli. Co konkrétně jsi zamýšlel s pukem?
Chtěl jsem to prostě odpálit. Neměl jsem v úmyslu dát gól, jen jsem chtěl kotouč dostat pryč z našeho obranného pásma, aby se nám trochu ulevilo. Trefil jsem ovšem hráče přede mnou a následně z toho byl gól. Samozřejmě mě to mrzí kvůli fanouškům a spoluhráčům. Jsme ale rádi alespoň za dva body, nakonec to dopadlo dobře.

Do utkání jsi naskočil až na začátku druhé třetiny. Jak bylo těžké se dostat do tempa?
Kluci přede mnou hráli výborně. Hlavně v úvodu druhé třetiny, kdy jsem měl čas si v bráně aspoň trochu zabruslit a dostat se do herního tempa. Pomohli mi, postupně jsem se do toho dostal.

V nájezdech jsi nakonec, dalo by se říci, odčinil své zaváhání. Jsi rád, že se to nakonec takhle povedlo?
Určitě. Ale mrzí mě to. Měli jsme mít tři body a Mladá Boleslav žádný. Je to ale hokej, tohle se občas děje a my jsme nejspíš ve fázi, kdy to tak má asi být. Jsem hrozně rád, že jsme ubojovali oslabení tři proti pěti a že jsme to poté zvládli v nájezdech.

V utkání jste využili tři přesilovky, to jistě potěší.
Je to super. Máme výborné hráče, kteří to mají v rukou a zvládnou zakončit.

Co sis říkal před nájezdy? Bral jsi to tak, že už nesmíš chybovat?
Nemohl jsem nad tím nějak přemýšlet. V utkání se stalo několik chyb, tahle byla bohužel hodně vidět. Jak už jsem říkal, měli jsme získat tři body a máme dva. Tak to prostě je.

V pátek hrajete v Třinci. Jak těžký to bude zápas?
V Třinci je to vždy těžké. Nicméně věřím, že i to dnešní vítězství, při kterém jsme ubránili dvě dvojnásobná oslabení, nám pomůže být lepší na hřištích soupeře.

Do Třince to je pro vás nejdelší cesta, jaké jsou vaše plány?
Na utkání na Moravě jezdíme většinou o den dřív. Zítra si v klidu zatrénujeme, po obědě se sbalíme a vyrazíme.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dynamo Pardubice
Bílí Tygři Liberec
×
Dnes v 12:30 | U16
Bílí Tygři Liberec
HC Minor Přerov