Ohlasy k zápasu

Roman Will po dvojutkání s Jihlavou: Cítím se dobře, šel bych chytat i třetí den po sobě

Liberec - Tygři si s Jihlavou poradili i ve druhém zápase, když zvítězili těsně 2:1. Nemalou zásluhu na vítězství měl i Roman Will, který zneškodnil několik samostatných úniků soupeře. „Jsem tu od toho, abych kluky podržel nějakým zákrokem,“ svěřil se po utkání.

Gratuluji k vítězství. Jak jste dvojzápas s Jihlavou vnímali, ve vaší pozici to asi nebylo vůbec jednoduché, že?
Letos je extraliga strašně vyrovnaná a nikdo není lehký soupeř. Jihlava v tuto dobu bojuje o všechno, takže je to úplně jedno. Jsem rád, že jsme oba zápasy zvládli. Dukla má velmi kvalitní mužstvo, díky jejich napadání a agresivitou jsou velmi nepříjemným soupeřem. Proto si cením toho, že jsme vyhráli.

Máte jisté předkolo, ale můžete pomýšlet i na přímý postup. Jak to máte aktuálně v hlavách?
Osobně to mám tak, že chci vyhrát každý zápas. Jsem rád, že si můžeme odškrtnout dvě utkání s Jihlavou. Čekají nás poslední dvě kola, doufám, že až v neděli dohrajeme střetnutí ve Vítkovicích, tak budeme ti šťastní, kteří se dostali do šestky.

Několikrát jsi musel řešit samostatný nájezd soupeře. Z čeho vyplynuly úniky jihlavských hráčů?
Myslím, že to bylo z naší aktivity. Chceme hodně napadat a přečíslovat v útočném pásmu. Někdy z toho vznikne to, že soupeř ujede. Já jsem tu od toho, abych kluky podržel nějakým zákrokem.

Co jste si říkali před tímto dvojzápasem, ve kterém vám šlo o důležité body?
Nechci se představovat, co by se stalo, kdybychom tyto dva zápasy nezvládli. Důležitých pro nás bylo tak posledních sedm utkání. Jsem rád, že jsme udělali nějakou delší sérii a že jsme se zvedli. Celou sezónu jsme hráli dobře a teď se k nám konečně začalo přiklánět štěstí, když to nejvíce potřebujeme.

Odchytal jsi dvě utkání ve dvou dnech. Jak se cítíš?
Cítím se velmi dobře, baví mě chytat. Když se vyhraje, tak se mnohem lépe regeneruje a člověku se druhý den mnohem příjemněji vstává. Kdyby se hrálo i ve středu, tak bych se chtěl znovu postavit do brány. Na druhou stranu je dobře, že máme dva dny do dalšího střetnutí, všichni si odpočineme.

Budete ve středu fandit soupeřům Zlína, abyste se udrželi v šestce?
Abych řekl pravdu, nesleduji žádné statistiky ani tabulku. Akorát bych nad tím zbytečně přemýšlel, což by nebylo dobře. Jsem rád, že jsme získali šest bodů a pátek půjdeme pro další. Možná, že až v neděli pojedeme z Vítkovic, tak se podívám, jak to dopadlo.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner