Roman Will po úspěšných nájezdech: Štěstí přeje připraveným a to já byl

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Bílí Tygři předvedli v utkání proti Spartě povedený obrat, když stáhli dvoubrankové manko a poté ovládli samostatné nájezdy. Skvělým výkonem se opět prezentoval Roman Will, který v závěrečném rozstřelu ani jednou neinkasoval. „Vážím si toho, že jsme vyhráli a nepokazili Petru Nedvědovi rozlučku,“ svěřil se po zápase.

Kolikrát si člověk řekne, že dva body jsou málo. Po začátku proti Spartě je to možná ovšem víc, než jste čekali.
Je to tak. V naší situaci je každý bod dobrý, včetně toho, co jsme vybojovali minulé utkání v Chomutově. Dva body jsou pro nás zlaté. Hrozně si vážím toho, že jsme vyhráli a nepokazili Petru Nedvědovi rozlučku.

Z prvních dvou střel jsi dvakrát inkasoval. Jak těžké to pro gólmana je?
Bylo to těžké, kluci mi ovšem hodně pomohli. Stupňovali jsme tlak, ve třetí třetině jsme zaslouženě srovnali a brali bod navíc. Ze začátku to bylo samozřejmě nepříjemné, ale říkal jsem si, že chci klukům pomoc a jel jsem dál.

Sparta se od druhé třetiny soustředila spíše na bránění výsledku, přesto se několikrát dostala do samostatného úniku. Bral jsi to jako přípravu na nájezdy?
Většinou to tak bývá, tým který vede se zatáhne a hraje spíše na brejky. Naštěstí jsme je pokryli a soupeř nám neodskočil, což bylo hrozně důležité.

Nakonec jsi neinkasoval ani v samostatných nájezdech. Věřil sis nebo ti pomohlo trochu štěstí?
Myslím si, že štěstí přeje připraveným a to já byl. V některých případech to bylo těsné, ale to k tomu patří.

Jak jsi prožíval úvodní ceremoniál?
Takové věci se mi hrozně líbí. Když koukám na podobná videa z NHL, tak mi naskakuje husí kůže. Člověk si říká, co by za to dal, kdyby toho dosáhl. I když se s „Méďou“ osobně neznám, tak se mi to líbilo.

V úterý jedete do Pardubic a poté je olympijská přestávka. Jak vnímáš aktuální situaci?
Máme před pauzou jeden zápas a chceme ho za každou cenu vyhrát. Musíme se na Pardubice dobře připravit, abychom měli o reprezentační přestávce klid. Chceme hrát tak, jako jsme hráli při té vítězné sérii.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu