Rozhovory

Roman Will před finále: Bude to určitě parádní série!

Liberec - Finále je za dveřmi. Napětí stoupá, hokejový vrchol sezony vypukne už ve čtvrtek. "Celý rok dřeme právě kvůli tomu. Pro podobné momenty hokej hrajeme. Už aby to vypuklo," těší se gólman Roman Will.

Ve finálových bojích už si asi nelze příliš vybírat soupeře?
To rozhodně ne. Víme, že Třinec je nesmírně silným týmem, ale to samé platí v play-off prakticky o každém soupeři. Jsem přesvědčený, že to bude parádní série.

Připravuješ se speciálně na někoho z třineckého kádru?
Na to teprve bude čas. Ale upřímně? Stejně chytám pořád stejný puk. Pro mě se příprava například v porovnání se semifinále nemění.

Přeci jen však půjde asi o poněkud jiného soupeře, než jakým byla Kometa?
Nevím, jsem tu opravdu hlavně od toho, abych chytal puky. To je otázka spíš na obránce a útočníky. Pro mě se opravdu prakticky nic nemění.

Brankář Roman Will vstupuje na led

Na co podle tebe bude Třinec sázet?
Kdybych měl vyjmenovat jejich silné stránky, tak bych mluvil o všech čtyřech lajnách. A Šimon Hrubec je také výjimečně kvalitní gólman. Prostě se ve finále setkají dva nesmírně kvalitní týmy.

Zdá se, že k play-off přistupuješ poměrně flegmaticky?
Nic jiného mi ani nezbývá. (úsměv) Ale tak to má většina gólmanů. Občas by se z toho člověk mohl zbláznit, kdyby vše řešil, co se vyvedlo, co se nevyvedlo a podobně. Já zkrátka přistupuji ke každému zápasu stejně, prostě ho chci vyhrát.

Je těžké jako brankář hodit případné zaváhání rychle za hlavu?
Jinak to prostě nejde. Musíte mít krátkodobou paměť. Spoustu věcí neovlivníte, takže se starám jenom o věci, které skutečně ovlivnit mohu. Soustředím se jen na nejbližší střelu. Co se stalo předtím, to už nevrátíte, nemá tedy smysl na to myslet.

Odchytal jsi téměř všechny zápasy základní části, k tomu celé play-off. Nejsi unavený?
Naopak. Miluju chytání. Nejradši bych byl v bráně v každém zápase, což platí pro každého gólmana. Mám tu skvělého parťáka Marka Schwarze, který mi hrozně pomáhá. Když přijdou těžké časy, táhne se mnou za jeden provaz a pomůže mi to překonat. Jsem rád, že ho mám po svém boku.

Roman Will vyráží puk

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner