S Méďou na křídle nám to celkem klapalo, usmívá se Petr Vampola

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Bílí Tygři potopili Piráty šesti brankami a opět na tom měla podíl i první formace. Na nezvyklé pozici centra se prosadil Petr Vampola, který zařídil třetí branku. Po utkání se podělil o své bezprostřední dojmy nejen ze spolupráce s křídlem Petrem Nedvědem, řeč přišla i na časté vylučování.

Petře, jak se po vysokém vítězství cítíte?
Je to samozřejmě příjemný pocit, ale musíme se trochu uklidnit. Vždy vyhrajeme, ale následující zápas nezvládneme. Chtěl bych, aby nás tento výkon nakopl. Potřebujeme šňůru vydařených zápasů, jeden rozhodně nestačí.

Petr Vampola podpořil vítězství jednou brankou

Jednu sérii však už za sebou máte. V domácím prostředí jste před vlastními diváky neprohráli. Čím to je?
Já si to příliš nedokážu vysvětlit, takže raději nebudu příliš odpovídat. Ale jsem rád alespoň za domácí body a věřím, že zvládneme i nějaké získat venku a desítku nakonec uděláme.

Bylo utkání tak jednoduché, jak ukazuje výsledek?
Chomutov rozhodně není ve snadné situaci. Je mi jich trochu líto, protože si dokážu představit, jak se cítí. Dali jsme dva nebo tři rychlé góly, po kterých už soupeř hrál poněkud odevzdaně a my si výsledek pohlídali.

Liberec je nejvylučovanějším týmem extraligy, vy konkrétně patříte mezi desítku nejtrestanějších hráčů. Řešíte to?
V kabině se za to platí svačiny a je pravda, že už jsem toho platil dost. Ale to vždy vyplyne ze hry. Že bych se nějak více hlídal, to zase ne, vždyť proti Chomutovu jsem byl na trestné hned dvakrát. (směje se)

Nemůže i vylučování přispívat k poněkud nevyrovnaným výkonům?
Určitě nás to sráží, nemůžeme se vymlouvat. Ale my své zápasy prohráváme i jinde. Jak už jsem řekl, doufám, že se od tohoto výkonu třeba odrazíme a play-off vybojujeme.

Jak vám šlape spolupráce s Petrem Nedvědem?
No nic moc … (úsměv) Ne, samozřejmě je radost s ním hrát. Méďa je výborný hokejista, já osobně se od něj i v 31 letech stále učím. Proto si naší spolupráce vážím.

A proč jste si prohodili pozice? Je nezvyklé, že hraje na pozici pravého útočníka.
Řekl jsem mu, že by si to měl na křídle vyzkoušet, protože by tam třeba mohl hrát i v Soči. Poslechl mě a docela nám to skutečně klapalo. (úsměv)

Petře, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do dalších zápasů.

Slavná trojice aneb selská jízda