S takovým množstvím vyloučení se špatně vyhrává, mrzí po derby Ronalda Knota

Mladá Boleslav - V poslední minutě tvrdou ranou od modré čáry málem protrhl síť, radost už ze své trefy ale příliš neměl. Ronald Knot totiž v Mladé Boleslavi pouze korigoval na konečných 1:4. "Kdybychom dali kontaktní gól, myslím, že bychom skóre dokázali třeba i otočit na naši stranu. Naneštěstí jsme se prosadili až v samotném závěru," říká mladý obránce.

Jak se za zápasem ohlížíš?
Smolný začátek, hned v prvním střídání jsme dostali gól. Boleslav nás chvílemi malinko dostávala pod tlak a vstřelila i druhou branku. Myslím si ale, že se utkání v průběhu srovnalo. Bohužel jsme měli spoustu vyloučení a ten čas nám chyběl, abychom se také střelecky prosadili.

Rozhodla právě nedisciplinovanost ve spojení s bleskově inkasovaným gólem?
Určitě, byť si myslím, že jsme ta oslabení odehráli slušně. Ztratili jsme v nich však spoustu času. Sami jsme si navíc přesilovkami moc nepomohli. Myslím si, že Boleslav neměla o tolik více šancí, každopádně byla produktivnější. Proto tady zůstávají tři body.

Zápasy zde obvykle bývají vyhecované, což bylo znovu podobné. Překvapila tentokrát Boleslav konkrétně něčím?
Nepřekvapila. Měli jsme je nastudované a víme, jaký hrají hokej. Soupeř je to velice nepříjemný, bruslivý, tvrdý. Domácí odehráli dobré utkání, my jsme jim to ovšem ulehčili.

Hra měla zejména v první třetině opravdu vysoké tempo. Nebylo to postupem času znát na fyzičce?
Je to znát. Byl to poslední zápas před repre pauzou, leden jsme navíc měli opravdu nabitý. Námaha se kupí, avšak teď budeme mít volno, odpočineme si a dobře se připravíme na další fázi sezóny!

"V momentech, kdy jsme se potřebovali snažit o góly, jsme se museli bránit"

Důležitým faktorem určitě byly také nevyužité šance, zejména z úvodní části. To asi mrzí hodně...
Mrzí, protože kdybychom dali kontaktní gól, myslím, že bychom skóre dokázali třeba i otočit na naši stranu. Naneštěstí jsme se prosadili až v samotném závěru. Boleslav se svými příležitostmi naložila lépe.

Jak jsi viděl situaci ze druhé třetiny, kdy došlo ke srážce Skalického s brankářem Hrachovinou?
Abych řekl pravdu, pořádně jsem to neviděl. Bohužel nemůžu odpovědět, zda se jednalo o faul. Roman Graborenko se každopádně šel zastat našeho gólmana, což je celkem pochopitelné.

Celkově to bylo hodně o tom, kdo udrží emoce na uzdě. Souhlasíš?
Rozhodně. V momentech, kdy jsme se potřebovali snažit o góly, jsme se museli bránit. S takovým množstvím vyloučení se prostě špatně vyhrává.

Byla pro tebe ta trefa v závěru alespoň slabá náplast?