Rozhovory

Schwarz jako Chorvat: Přál jsem jim zlato, ale hledejte za tím spíš pozůstatek ze Znojma

Liberec - Od prvních tréninků je na ledě hodně vidět. Marek Schwarz, staronová tvář v tygřím brankovišti, na sebe poutá velkou pozornost svými červenobílými kostkovanými betony, což je díky nedávné chorvatské senzaci na fotbalovém šampionátu doopravdy populární. Jak ale Marek sám prozradil, je to spíše pozůstatek minulého angažmá.

Tvé červenobílé kostkované betony jsou teď hodně trendy. Fandil jsi na fotbalovém MS Chorvatsku?
Vlastně je to pozůstatek mé znojemské výstroje. Musím ale říct, že ačkoliv nejsem fotbalovým fanouškem, Chorvatům jsem to moc přál.

Takže po finále jsi byl zklamaný?
A hodně.

Jaké jsou pocity po návratu do Liberce?
Mám z toho velkou radost, je to fantastické. Jsem rád, že jsme dohodli. Ten tým se zas tolik neobměnil, takže nejdu úplně do neznámého prostředí.

Je to však na pozici dvojky...
Roman bude jednička a já za něj zaskočím, když bude potřeba. Budu mít i možnost chytat za Benátky.

Jaké je pro gólmana vědět, že je dvojka?
Každý gólman chce chytat, což je důvod, proč jsem ohromě rád za Benátky. Nepřijdu o zápasové tempo a budu moct být v bráně. To je pro mě skvělé. Nechci končit, nechci rezignovat na hokej. Rád bych se dál zlepšoval. Odvedu tady práci, která bude potřeba, aby z nás byl dobrý celek.

V Benátkách budeš chytat pravidelně?
Co jsme se tak bavili, tak bych tam měl dostat jistou zápasovou porci. Nedá se ještě přesně určit její počet, ale počítá se s tím, takže bych tam měl naskočit.Spolupráce s Benátkami běží už 11 sezón. Jak se na ni díváš?
Já si myslím, že je to super. Už jsem to zažil i v těch sezónách předtím a můžu to jen pochválit. Hrozně mi to pomohlo v tom, že když jsem byl dvojka a něco se stalo, tak jsem mohl naskočit do brány rozchytaný a nebyl tam žádný problém, že by mi chybělo zápasové tempo.

Co otřepané vztahy mezi gólmany?
My se spolu s Romanem známe už strašně dlouho. Už jsme spolu působili i v Boleslavi a musím říct, že Roman je hrozně hodný kluk. Vycházíme spolu fantasticky.

Jak Romanovi jako dvojka můžeš pomoci?
Myslím, že je nejlepší, když spolu gólmani dobře vychází a nedělají si naschvály. Taky už jsem to zažil a není to nic příjemného. Vím, jak bych se k němu měl chovat a co udělat pro to, aby ta komunikace byla dobrá.

Líbí se ti kádr, který se tady v Liberci dává dohromady?
Působí na mě velmi dobře. Je ta fantastická parta a to neříkám proto, že se to má říkat vždycky. Kluci táhnou za jeden provaz, všichni makáme a je hrozně vidět, že se chce.

Co příprava? I letos jste se dostali na led už dříve...
Mně se to hrozně líbí. Osobně se cítím výborně, nic mě nebolí. To za starých časů taky nebývalo zvykem.

Jak velký rozdíl mezi letošní přípravou a tím modelem z před přibližně pěti lety je?
Obrovský a je to mnohem lepší. Tím, jak jsou tréninky nastavené, to člověk prostě odmaká naplno a nemusí se šetřit na to, že bude celý den na zimáku. Takhle je to mnohem efektivnější a dá nám to víc.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner