Sedm bodů? Naposledy snad v žácích na polovinu hřiště, směje se Jakub Zajíček

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Kategorie U20 pokračuje na vítězné vlně. V sobotu přehrála Vítkovice 7:3 a byla to velká show elitní liberecké formace. Neuvěřitelných sedm kanadských bodů (3+4) si připsal Jakub Zajíček, který už před zápasem věřil, že by to mohl být jeho den. "Na rozbruslení mám takový střelecký rituál a snad všechno mi tam dneska spadlo. Cítil jsem, že by to mohlo být dobré," vypráví.

Přijel kvalitní soupeř, ale udělali jste z toho docela jasnou záležitost. Kde se ten zápas zlomil?
Podle mě už v první třetině, ve které jsme otočili skóre. Dali jsme góly, měli jsme přesilovky. Ve druhé části jsme ještě přidali a nasypali jsme další branky.

Zatím se vám daří v průběhu takřka celé sezóny, aktuálně máte dokonce sérii pěti výher. Panuje v týmu dobrá atmosféra?
Určitě, všichni jsme na stejné vlně. Dobře trénujeme a soustředíme se hodně na zakončení a přechod modré čáry. Řekl bych, že nám to šlape i směrem do defenzivy. Jsme v pohodě a věřím, že nám to vydrží i dál.

"Jsem rád i za spoluhráče, dobře jsme si vyhověli"

Proti Vítkovicím sis připsal neuvěřitelných sedm bodů a podílel ses na všech gólech. Zažil jsi už někdy něco takového?
Naposledy snad v žákovských kategoriích, když jsme hráli na půlku hřiště. (úsměv) Jsem moc šťastný, že se mi povedl hattrick. Už ani nepamatuji, kdy se mi to podařilo naposledy. Jsem rád i za spoluhráče, dobře jsme si vyhověli. Výborně mi přihrávali, což jsem se jim snažil vracet.

Byl to v tvém podání dneska den, kdy jsi už od rána cítil, že to bude dobré?
Hrálo se docela brzy, takže jsem si musel nařídit budík. (smích) Ale jo, cítil jsem se dobře. Na rozbruslení mám takový střelecký rituál a snad všechno mi tam dneska spadlo. Cítil jsem, že by to mohlo být dobré.

Zajíček v objetí spoluhráčů

Zaznamenal jsi bilanci 3+4, Adam Měchura 3+3 a Lukáš Nezbeda 1+5. Soupeři už o vaší lajně dávno vědí, přesto to dál takhle funguje. V čem ten úspěch tkví?
Rád bych to věděl, určitě by to nám všem pomohlo i do dalších průběhů kariér. (úsměv) Navzájem si ale vyhovujeme, tak nějak víme, kde ten druhý může být. Dokážeme si přihrát i poslepu. Je super, že nám to zatím takhle jde.

Nedobírají si vás už spoluhráči z dalších formací?
Jojo, dělají si z nás trošku srandu, prý ty hattricky už začínají být okoukané. (smích)

"Chceme se udržet nahoře"

V tabulce jste na tom stále velmi dobře. Utvrzuje vás to v nejvyšších cílech?
Určitě, budeme se snažit skončit co nejvýše. Chceme se udržet nahoře a zabojovat o titul!

Před pár dny sis připsal premiéru v Chance lize. Co ti první zápas za Benátky dal?
Rozhodně je to cenná zkušenost, je to zas něco jiného než juniorský hokej. Ani bych neřekl, že je to o tolik rychlejší, spíš jsou hráči zkušenější a vyspělejší. S Benátkami už jsem absolvoval i nějaké tréninky, určitě mě to posouvá. Snažím se tamním hráčům co nejvíc vyrovnat.

Zajíček (uprostřed) po skončení utkání

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu