Sedmá třída ovládla mezinárodní turnaj v Roudnici nad Labem

Date of publication Author Jan Mendl, Petr Schultz

Sedmá třída Bílých Tygrů si veze z mezinárodního turnaje v Roudnici nad Labem zlaté medaile. V cestě za nejcenějším kovem porazila oba skandinávské týmy (finské Espoo a švédské Skogsbo). Nejlepším hráčem turnaje se stal Bílý Tygr Matěj Pekař.

Ve dnech 29.03 - 31.03.2013 se hráči sedmé třídy Bílých Tygrů zúčastnili dobře obsazeného mezinárodního turnaje v Roudnici nad Labem. K prvnímu zápasu nastoupili proti týmu z Mariánských Lázní a utkání pro ně dopadlo velice dobře, když vyhráli konečným výsledkem 7:2 a vstoupili do turnaje pravou nohou. Do druhého klání naskočili Bílí Tygři nažhaveni, neboť se utkali s velice silným týmem Blues Espoo z Finska. V krásném zápase s mančaftem ze země tisíce jezer vyhráli 6:2. Díky jasné výhře tak měli postup ze základní skupiny v kapse.

V sobotu ráno čekal na Liberecké Most, jehož vypráskali Bílí Tygři rozdílem třídy 12:2 a ovládli jasně svou skupinu.

Večer pak čekal na modrobílé semifinálový duel s Piráty z Chomutova. Těm Bílí Tygři nedali také šanci a po zodpovědném výkonu svítilo na ukazateli skoré 5:0 a zasloužený postup do finále. O zlato tak čekal na liberecké hokejisty švédský Skogsbo, jenž si v semifinále poradil s finským Espoo 8:3.

Boj o nejcenější kov byl opravdovým vyvrcholením celého turnaje. Tým Skogsbo hrál perfektní hokej plný nahrávek a po zásluze se ujal v šesté minutě vedení. Bílí Tygři se nenechali zahanbit a ve třinácté minutě přišlo srovnání z hole Davida Bálika.

Obraz hry se ve druhé periodě vyrovnal a góly dávali především Severočeši. Nejdříve se trefil Matěj Pekař a po něm I Daniel Ira a Bílí Tygři vedli 3:1. Liberecké euforie se zastavila na začátku poslední části hry, kdy Švédové snižili na 2:3. Ani snížení ale borce z Podještědí nerozhodilo a naopak ještě více nabudilo. Matěj Pekař přidal další dva góly a Bílí Tygři vyhráli 5:2.

Celý turnaj působil v liberecké brance skvěle cyhtající Kristián Novák.

Díky všem hráčům a trenérům Knapovi a Bermanovi za výbornou reklamu hokeje v našem klubu Bílí Tygři Liberec.

Sestava Bílých Tygrů:
Novák Kristián - Bálik David, Ira Daniel, Aubrecht David, Charvát Adam, Šír Jan, Mojžíšek Matěj, Melzer Filip, Holub Leoš, Pekař Matěj, Bitman Petr, Kotyza Jan, Stratílek Martin, Mendl Vojtěch, Pjankov Richard, Hornická Karolína, Holinger Michael.

Liberecké výsledky na turnaji

TJ Bílí Tygři Liberec – Mariánské Lázně 7:1 (4:0, 2:1, 1:1)
TJ Bílí Tygři Liberec – Blues Espoo     6:2 (1:0, 4:2, 1:0)
TJ Bílí Tygři Liberec – HC Most        12:2 (2:1, 5:1, 5:0)