Série se přestěhovala do Liberce, podaří se Bílým Tygrům nastartovat obrat?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Před Bílými Tygry leží velmi náročný úkol. Z vítkovického ledu si přivezli dvouzápasovou ztrátu, jejíž obrat chtějí nastartovat v Bílém pekle. Přijďte je podpořit! Třetí zápas série předkola začne ve čtvrtek v 18 hodin a 20 minut.

První zápas předkola play-off

První zápas série předkola mezi Libercem a Vítkovicemi nenaplnil prognózy poměrně velké části veřejnosti, která čekala gólové hody. Důvod této domněnky byl poměrně jasný, v základní části padlo za čtyři souboje těchto soupeřů hned 34 branek – jinými slovy 8,5 za zápas.

Jak už ale víme, s play-off přišly spíše defenzivní bitvy. Úvod zápasu však byl poměrně svižný, ve třetí minutě šli domácí do vedení díky trefě Němce a krátce na to mohl vyrovnat v přesilovce Výtisk. Poté už ale skutečně zavládla taktika a uzda zápasu byla znovu popuštěna až v samotném závěru. Což bylo pochopitelné, Bílí Tygři potřebovali vyrovnat a tlačili se dopředu, čímž se otevírala okénka v jejich obraně.

Jedno takové při liberecké hře bez gólmana domácí využili a definitivně potvrdili své těsné vítězství. „Nejsme ani tak zklamaní z hry jako z výsledku. Myslím, že jsme horším mužstvem nebyli,“ našel po zápase slova chvály asistent hlavního trenéra Milan Černý. „Vyčítat si budeme šance, které jsme si dokázali vytvořit, ale nenaložili jsme si nimi dobře.“

Severočeši tak po prvním zápase museli překousnout poměrně krutou porážku, jelikož velkou část utkání byli lepším celkem, avšak zmiňované trápení v koncovce, a také skvěle chytající Šindelář, je o vítězný vstup do série připravilo.

Druhý zápas předkola play-off

“Zase ten Šindelář,“ si mohli liberecké šelmy říkat i po druhém souboji na ledě vítkovické ČEZ Arény. Ten měl prakticky totožný průběh jako o den dříve. Vítkovice zužitkovaly hned první šanci na vedení a první zásah vtěsnaly už do první minuty. Tím Tygrům pochopitelně pořádně zastřihly drápy a mohly se v klidu soustředit na další průběh zápasu.

Jaroslav Vlach umí soupeři pořádně znepříjemnit život.

Liberec tentokrát neodehrál tak povedený zápas a hlavně v přesilovkách, které by měly být šancí na návrat do zápasu, se hodně trápil. Co však šlo hostující sestavě náramně, byla hra v oslabení. Paradoxně si Liberečtí právě v početní nevýhodě vytvořili největší šance v celém zápase, z nichž jedna skončila pukem v brance.

Postarala se o to skvěle hrající dvojka Jakub Valský – Jaroslav Vlach, kteří zvládají hru v oslabení s neskutečnou lehkostí. Po Vlachově kontaktním góle byl najednou na ledě vidět Liberec, který známe z posledních zápasů základní části. Ovšem stačila jedna nepozornost v obraně a Vítkovice odskočily na rozhodujících 3:1.

Severočeši si tedy z druhého konce republiky přivezli pod Ještěd ztrátu dvou zápasů a každý následující je pro ně klíčový. Budou muset hrát, jako by byl jejich poslední, jak praví známé klišé, které v tomto případě stoprocentně platí. Obzvlášť když se předkolo hraje pouze na tři vítězné zápasy.

Liberec na domácím ledě

Fanoušci a hráči se však mohou upínat k tomu, že Liberec doma a Liberec venku jsou dva naprosto jiné týmy. Ano, v play-off se začíná od nuly a statistiky ze základní části nemají žádnou hodnotu, ale proč by měla odejít domácí forma, když je nejvíce potřeba?

Navíc domácí zkušenost s Vítkovicemi má družina Pavla Hynka poměrně čerstvou. Druhého března porazili Severočeši svého současného soupeře 3:1, k čemuž výrazně pomohly dvě branky během pouhých osmi vteřin.

Bílí Tygři měli v tomto zápase i potřebné štěstí, když si Šindelář jeden puk do vlastní branky srazil sám a následně pustil Valského střelu z poměrně uctivé vzdálenosti. Nezbývá tedy věřit, že s návratem do domácího stánku se vrátí i porce štěstí, kterou, jak už bylo zmíněno, každý k výhře potřebuje.

Třetí zápas předkola play-off mezi Bílými Tygry a Vítkovicemi začne ve čtvrtek od 18 hodin a 20 minut. V případě libereckého vítězství bude série pokračovat následující den ve stejný čas.