Sestřelí Bílí Tygři i vícemistra z Karlových Varů?

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - V rámci jedenadvacátého kola O2 Extraligy zamíří pod Ještěd tým HC Energie Karlovy Vary. Poslední zápas před reprezentační přestávkou budou chtít Bílí Tygři navázat na úspěšné vystoupení z Vítkovic. Západočeši v čele s trenérem Josefem Palečkem nedají svou kůži lacino a budou si chtít odvézt nějaký ten bodík do lázeňského města. Zápas začíná v Tipsport areně v neděli od 17:00.

HC Energie Karlovy Vary

Pod Ještěd míří Karlovy Vary po nevydařeném posledním zápase se Znojmem. Znojemští Orli uštědřili svěřencům trenéra Palečka již třetí porážku v řadě a Západočeši tak vypadli z první šestky, která zaručuje přímý postup do play-off. Zápas začala Energie znamenitě, když ve čtrnácté minutě vedla díky brance Petra Kumstáta. Ve druhé třetině se Orlům podařilo srovnat díky brance Erata. Naposledy domácí do vedení poslal Josef Řezníček a se Znojmem to nevypadalo dobře. V závěrečné třetině hosté zápas dokonale otočili, když se nejdříve trefil Dopita a o tři minuty později vsítil svou druhou branku v zápase Roman Erat. Karlovarská Energie tak musela sklonit hlavy před posledním celkem tabulky a prohrála - 2:3.

V minulé sezóně vybojovaly Karlovy Vary historický úspěch, když ve finále podlehly pražské Slavii 3:4 na zápasy, a tak se dalo čekat, že úspěšný kádr příliš změn nečeká. Před začátkem letošního ročníku odešel do Slávie Milan Kraft a na východ republiky zamířil talentovaný Vojtěch Polák. V průběhu sezóny se k týmu připojil exliberecký obránce Jakub Čutta, jenž se nedostal do prvního týmu Washingtonu. Bývalému trenérovi liberecké lavičky Josefu Palečkovi, který dovedl Bílé Tygry ke dvěma vítězstvím v základní části, přišel na hostování z Českých Budějovic zkušený útočník Petr Sailer. Energie má v extralize jeden primát, a to největší útok soutěže. Útočné trio Kumstát, Skladaný, Skuhravý měří dohromady neuvěřitelných 570cm a právě na jejich dlouhé paže bude v Liberci spoléhat trenér Paleček.

Informace o klubu:

Rok založení: 1932 jako Slavia Karlovy Vary
Klubové barvy: zelená, černá, žlutá
Stadion: Zimní stadion (kapacita 4680 z toho k sezení 1480)

Melenovský Marek   13 (6+7)

Obránci: Řezníček Josef 8 (2+6) Hanzlík Jiří 5 (0+5) Grof Jakub 4 (2+2)

Brankáři: Mensator Lukáš 2,60 branky na zápas/92,40% Sáblík Lukáš 2,50 branky na zápas/93,83%

Bílí Tygři se oklepali po nejhorším startu do extraligy od ročníku 2003/04 a začínají se pomalu prokousávat do horních pater tabulky. Poslední, kdo odnesl vzrůstající formu libereckých hokejistů, byli svěřenci trenéra Hadamczika. Favorit zápasu byl jasný, když v první třetině papírové předpoklady potvrdil sólem přes půlku kluziště Kvapil a překonal Hniličku. Druhá třetina však byla plně v režii šelem z Liberce. Bílí Tygři během deseti minut nasázeli hráčům Vítkovic pět branek a rozcupovali nejen papírové předpoklady, ale i Slezany. Nejdříve se prosadil po nahrávce Nedvěda Pletka a ukončil tak své pětizápasové čekání na zásah do černého. Liberecký útočník Petr Nedvěd hýřil aktivitou, když o šest minut později asistoval u branky Václava Nedorosta. Po brance Pavla Kašpaříka z třicáté minuty už toho měl vítkovický brankář Marek Pinc dost a nechal se vystřídat. Po dvou minutách svítilo červené světlo i za druhým brankářem domácích, když přesnou trefou překonal Šťepánka Šimánek. Galavečer útoku Nedorost, Nedvěd a Pletka pokračoval. Pátou branku v pádu trefil Václav Nedorost, jehož trefa byla v podvečer okořeněna reprezentační pozvánkou na blížící se Karjala Cup. Vzrůstající formu potvrdil liberecký patriot Jan Plodek, když zvýšil na pětigólový rozdíl. Vítkovice se na víc než na snížení, v podobě branky Svačiny nezmohly, a tak Bílí Tygři vyhráli zaslouženě - 6:2.

Karlovy Vary nepatří zrovna k oblíbeným soupeřům libereckých Tygrů. Z posledních šestnácti vzájemných soubojů se radovali Západočeši přesně desetkrát. V posledním vzájemném střetnutí nastříleli hráči Energie Bílým Tygrům pět branek a vyhráli tak 5:2. Liberecký kouč Filip Pešán však už může počítat s dvojicí Žabka Bartovič. Plně zdráv by také měl být po viróze útočník Lukáš Vantuch. Zranění však nepustí do zápasu útočníka Špačka, který si ve Vítkovicích poranil rameno, a dvojici Harant Víšek.

Podkonický Andrej   16 (4+12)

Obránci: Jiruš Valdemar 10 (0+10) Zíb Lukáš 6 (2+4) Modrý Jaroslav 4 (1+3)

Brankáři: Hnilička Milan 3,09 branky na zápas/91,33% Fikrt Michal 2,97 branky na zápas/92,12%